Frekvenční čítač do ca 10MHz

Krátké vlny jsou docela ošidné :slight_smile: , vidím že jdete zhuba stejnou cestou jako já. Zkoušel jsem taky postavit RX80 ,ale asi jsem něco zanedbal , protože jako obvykle , kmitalo snad vše kromě oscilátoru . Nakonec jsem zkusil postavit přímosměšující přijímač se směšovačem na bázi multiplexeru 74HC4052 (inspirace nikkemedia.fi/juma-rx1/index-en.html) a ten konečně funguje tak jak jsem si představoval a hlavně se nedá snadno zahltit silnými signály. Oscilátor jsem zbastlil s BF245 a oddělovacím stupněm. Teď tvořím čítač s Atmega88, měl by to zvládnout do fclk/2 bez předděliče. Používám metodu s dvěmi časovači Ladění je s varikapy ,napětí stabilizuju TL431. Rušení z CPU je poměrně značné, ale hodně pomůže oddělení napájení tlumivkami, s tím už není prakticky slyšet. Po zakrytování bude nejspíš klid. Takže hodně štěstí, bastlení zdrar.

njn, stejné problémy. enhle příjmač s TCA440 jsem už nyní taky dostavěl. Taky kmitá vše, ale bohužel i oscilátor. Taže je to směsice kmitů všeho druhu, jen žádný signál.
Dneska jsme byl v géemku na nákupu… takže jsem si koupil i pár 74HC393, jako předděliče pro vyšší frekvence k té atmega. JEden by se divil, ale sehnat dneska 74HC93 je nadlidský úkol. Mají akorát 74LS93 za 40 korun!