Frekvence a PWM-nastavení libovolné hodnoty pomocí prescaler

Dobrý večer, začal jsem se něco učit o PWM abych mohl ovládat serva, našel jsem tyto videa: youtube.com/watch?v=9WeewNNGs5E&list=PLE72E4CFE73BD1DE1, problém je v tom, že v příkladě, který tam ukazuje, má frekvenci interního oscilátoru nastavenou na 1MHz, přičemž počítá, že pro nastavení 50Hz vezme frekvenci oscilátoru a těmi 50 Hz ji vydělí, tudíž mu vyjde 20 000, které následně umístí do registru ICR1 (tedy spíše 19 999). Problém je v tom, že já mám nastavenou frekvenci oscilátoru na 4MHz, a chci aby to tak zůstalo. Jenže mě vyjde po vydělení hodnota 80 000, což do 16-ti bitového časovače nastavit namůžu. Co teda s těmito “vyššími frekvencemi”? Určitě je tu způsob jak to vyřešit.

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Frekvence a PWM"

Asi už jsem na to přišel. Prescaler. Když ho nastavím na dělení 8, tak z mých 4 MHz se stane 0,5MHz, přičemž pak můžu dosazovat 500 000/50 = 10 000, které dosadím do ICR1 (9 999)? V datasheetu je jiný vzoreček ale vyjde mi po vyjádření to samé.
Omlouvám se tedy za zakládání tohoto tématu, ale i tak potřebuju potvrdit, jestli to, co tvrdím je správně.

Proto tam ten prescaler je, aby sis mohl nastavit rychlost hodin pro čítač, jak je potřeba.