Eloxovaný chladič - je možné jednoduše eloxovat hliník?

Ahoj,
nemá prosím někdo zkušenosti s vlastnoručním eloxováním hliníku z důvodu výroby eloxovaných chladičů z klasických hliníkových neeloxovaných žebrovaných chladičů? Pokud vím, tak je eloxace pro domácí účely poměrně složitá, jedná se o elektrochemický proces - je nutné elektrolyticky eloxovat v elektrolytické lázni. Říkám si, zda někdo prosím neví například o chemikálii, kam stačí hliník pouze na předem určenou dobu ponořit a je hotovo.

Díky. Pavel

Cau, osobni skusenoct s tim nemam ale v domacich podminkach je to proveditelne -> rcauta.net/forum/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=13451&highlight=eloxovani
jinak eloxace neni jako barvit vajicka na velikonoce :laughing:

Eloxování asi není tak moc složité, ale je třeba dodržet potřebnou proudovou hustotu, mít slušné elektrody a pak už stačí myslím kyselina sírová. Důležité je ale také barvivo. Samotné eloxování vytvoří pouze vrstvu bezbarvého kysličníku. Pak se to musí barvit a pasivovat. Na druhé straně vím, že kamarád si nechává díly eloxovat v Brně u firmy a ceny jsou jednoznačně takové, že se výroba pár kusů doma určitě nevyplatí. Jejich kvalita je doma prakticky nedosažitelná. Nechal mi na modro eloxovat stojanovou redukci na přímou brusku Proxxon a je to naprosto super.