druhý šlehnutý AT89C51

Jedná se o tento příspěvek.

Když vyvíjím nějakou novou a jednodušší aplikaci, tak vždy začínám se zapojením na kontaktním poli a s moduly, které jsem si v minulosti vyrobil k usnadnění vývoje. Je to nejlepší řešení, protože pokud udělá člověk chybu v zapojení, tak pak nemusí dělat změny v návrhu plošného spoje.

Musím říci, že jsem na kontaktních polích navrhnul spoustu zapojení a nepamatuji si, že bych někdy odpálil mikropočítač. Měl jsem i projekty, kdy jsem musel mít několik největších polí vzájemně propojených a na všech pracovalo mnoho digitálních obvodů a vždy v pohodě. Nejčastější chyba byla rušení, vytažený vodič, vodič zapojený “vedle” nebo nějaký pin kontaktního pole, který toho měl již hodně za sebou a nebyl spolehlivý.

Nemohla chyba vzniknout v něčem jiném? Před týdnem jsem odpálíl displej a mikropočítač tím, že jsem koupil vadný stabilizátor 7805. Myslel jsem, že se takovéto věci, jako koupit vadný stabilizátor, v dnešní době nemohou stát, ale je vidět, že to jde. Stabilizátor nestabilizoval, ale pouze snižoval napětí o 2 V, takže připojením 15 V mi pustil do displeje a mikropočítače 13 V.