Dlouhodobý spánek - PIC16f628

Zdravim chlapi. Mám dotaz, má někdo zkušenost s nějakým dlouhodobějším spánkem u jednočipu?
Budu mít konstrukci kde budu mít PIC16F628 a čip bude uspán. Probudí se za pomocí přerušení na RB0. Když se probudí, naběhne krystalovej oscilátor provede to nějakou sekvenci, počká na skončení pulzu na RB0 a uspí se. Půlz může trvat klidně hodinu, takže PIC se vzbudí něco provede a pak bude hodinu čekat až impulz skončí a uspí se. Může se stát, že bude spát klidně 2 a více let. A mě jde o to, jestli režim spánku není nějak časově omezenej. Hlavně se mi musí při tom přerušení klidně po dvou letech spánku probudit.

Jedná se o speciální záložní zdroj a PIC provede startovací sekvenci. Navrhoval jsem to s klasickou logikou NAND, ale tam mi vyšlo veliké množsví časovacích RC členů, úhnou mi hodnoty elytů a jsem v pr…

Díky moc.

za předpokladu že tě netlačí čas bylo by bezpečnější resetovat procesor !? popřípadě start sekvenci upravit tak aby poznal že procesor před resetem spal a rouvnou se spustil hlavní program ? Také jsem neslyšel že by ten spánek mněl nějaká omezení

Ono možná dopadne, že PES bude do PIC kopat nějak periodycky aby se vzbudil a kouknul se na stav baterií. Když CPU spí, a probdí je WDT, tak skočí kam? Na reset nebo na vektor přerušení?
Když se CPU probudí, pomobí INT0 na RB0, tak skáče na vektor přerušení, u toho WDT jsem to nějak nepobral, zatím.

Vypadá to tak, že procesor bude normálně spát a co 2 sekundy ho WDT probere, PIC se koukne jestli má síť a jestli jsou v cajku baterky a jde spát.
Jakmile ho probudí start na INT0, tak se vzbudí, udělá to co má, počká si na zrušení startu a usne.
Hezká pohádka.

Billy: Teda, jediné co mě v první chvíli napadlo jako využití podle popsaných podmínek (než jsem si přečetl ten druhý odstaveček), že si chceš pohlídat start rakety Ares nebo Orion :smiley:

Ne, vážně, může spát jak dlouho chce(š - tedy za předpokladu, že na to bude mít zajištěn trvalý přísun trošky šťávy). Spíš bych se bál, pokud má čekat tak dlouho, aby mi ho nevzbudilo nějaké zarušení (nebo např. nakondenzovaná vlhkost), takže dobře stínit a blokovat (příp. izolovat) atp.

Psali jsme ve stejný čas :smiley: Když máš povolen GIE, tak Program Counter + 1 → vektor přerušení, když nemáš, tak jenom PC+1 (a je jedno jestli je to od WDT nebo RB0/INT nebo odjinud). Spíš je potřeba dát pozor na to, že instrukce SLEEP načte následující instrukci k provádění a pak uspí procesor, takže pokud se po probuzení nemá provádět bezprostředně další instrukce, tak je potřeba za SLEEP dát ještě NOP…!

PIC bude umístěn v kovové bedně, kousek vedle bude mimo bednu frekvenční měnič, a celý to bude uzavřený v kovovým rozvaděči. Rušení tam snad nebude, INT pin bude zkratován proti zemi přes nějakých snad 50 m kabelu. Celej rozvaděč bude v suché specíální větrané místnosti se stálou teplotou.

Jedinný čeho se bojím tak toho frekvenčního měniče, ale zatím mám vyzkoušený, že PIC jsou celkem odolný vůči rušení.

Start rakety to skoro připomíná, ty spouštěcí sekvence jsou fakt hrozné a vyžadují správné načasování. Já doufám, že se ten šílený čip nezblázní a nepustí mi něco “proti sobě”.

Přísun šťávy to bude mít neustále, jednak se to bude živit trafem ze sítě a v případě výpadku tam bude 18Ah akumulátor.

Dufam ze ten INT bude ovladany optoclenom…nie priamo zaveseny kabel

Nakonec z toho sešlo, logika se bude dělat úplně jinak - kolikrát mě to vedení firmy dokáže opravdu nasr*t, ačkoli jsem klidný člověk.
Celý systém, se bude předělávat natolik, že tam není složitý systém řízení třeba.

Atlan: Mělo to být přes relé…