Cloud pro mikrokontrolery

Zdar,
mám otázku k obhajobě bakalářky, jestli existují nějaké cloudová řešení přístupu k mikrokontrolerům a jaké. Nevím přesně co to je, ale by se mělo dát k tomu mikrokontroleru přistupovat přes webový prohlížeč.

Otázka: V dnešní době je moderní přesouvat většinu činností do cloudu a přistupovat ke svým datům vzdáleně skrze webový prohlížeč. Existuje nějaké podobné řešení i pro mikrokontroléry? Pokud ano uveďte jaké.

Díky za pomoc

Tak už jsem něco zjistil. Tak jen pro zajímavost:
Na této stránce je možné vytvářet kódy přímo v prohlížeči. Ale je to pro všechny možné jazyky a né jenom mikrokontrolery:
tutorialspoint.com/codingground.htm

Ale pro mikrokontrolery, speciálně s ARM jádrem, je určena tato stránka, kde také můžete programovat v Cčku pro ARM mikrokontroler už i s předem nachystanými funkcemi, soubor potom pouze zkompilujete a nahrajete do mikrokontroleru. Je to oficiálně doporučovaný systém od ARM:
mbed.org/

Není zač :slight_smile:

Dobrý den,
rád bych zde umístil krátkou inzerci na web se zaměřením na finanční služby, kde naleznete zajímavý obsah a informace o digitalizaci úvěrového řetězce, fintech, inovacích a dalších změnách v sektoru. Dále je možné vyřídit bankovní úvěry, nebankovní půjčky, aukční půjčky a další produkty. K dispozici je podpora na tel čísle a Facebooku – pujcka-rychla-ihned.cz