CHtěl bych se naučit programovat AVR

Pro .NET se pise stale vic programu, a jesli myslis, ze se to zmeni, jsi na omylu :wink: Dnes neni vzhledem k hardwaru ani tak dulezita narocnost, jako rychlej vyvoj a vyssi bezpecnost (blbuvzdornost vuci programatorum amaterum jako treba ja). Takovy veci jako pascal uz maji svych 15 min slavy za sebou :wink:

Nasal jsem to a odladil asi za 2 hodky… zadnej super vykon, ale jsem zvedavej na tvuj pascal :slight_smile: (ale asi to bude rychlejsi nez C++)

algoritmus je vcelku jednoduchej.

  1. odhat potrebnyho poctu smycek (logaritmus o zakladu 255 z potrebnyho poctu IC)
  2. skutecna delka cyklu vcetne rcall: [13 + 4pocet_smycek + …k4(3+k3*(3+k2*(3+k1*(3+0))))]
    Zde je treba “naladit” konstanty k1-kn pro minimalni odchylku (ten vzorec jsem vymejslel vcera 2h u avr simulatoru… Tam kde je “0” se da napsat k0 a cislo, ktery by vyslo by byl pocet vlozenych "NOP"u)
  3. vypis ZK

Pokud bys nahodou chtel delat primo s timhle zdrojakem, MS uvolnil uplne nejzakladnejsi verzi visual studia pro nekomerci zdarma (aspon driv to tak bylo)…

Nepouzivam zadny vlastni tridy a podobny veci, tak to snad zvladnes… jsem zvedavej :slight_smile:

Nicmene ja .NETem nepohrdnu, psani ridicich aplikaci pro mcu na serivym portu (nebo na usb pres ftdi) je naprosto primitivni :slight_smile: Ani k tomu nepotrebujes zadnou knihu. VS je parada. si tak klikam ve tridach a namespaces a najednou vidim “IO”, mrknu tam a hle… “serial”… a prace se seriovym portem jak na dlani bez studovani hord materialu…
AVR_DelGen_project.zip (78.5 KB)