C18 knihovna EXTERNAL LCD - vzorový příklad nefunguje

Zdravím Vás
chci se zeptat na vaše zkušenosti s aplikací knihoven dodávaných společně s C18 kompilátorem. Jedná se mně především o EXTERNAL LCD kde mám problém oživit display 2x16 s PIC18F13k22. Zkoušel jsem i vzorový příklad, ale na displeji se nic nezobrazuje a dle mého názoru program uvízne již při volání funkce OpenXLCD. Když napíši podobný program v MICROC a použiji jejích knihovny tak se stejným zapojením vše funguje bez problému.

Dík za názory

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "C18 knihovna EXTERNAL LCD"

S tou kniznicou som sa kedysi hral a mal som problem ju sprevadzkovat - nestravil som nad tym viac ako 10 minut, lebo sa to skratka neoplati. Za priblizne rovnaky cas si clovek moze napisat vlastnu, je to uplne trivialne.

Pokial program niekde viazne, mozno caka na BF flag od displeja. Mas ho spravne prepojeny?
Vlastne, akakolvek diagnostika je teraz nemozna, lebo nevidime schemu, program a nastavenie kniznice.

Schéma zapojení nemám, protože je docela banální a používám téměř vždy stejné. V C začínám doposud jsem dělal v ASM kde jsem měl i své rutiny, které byly bez problému.
Taky si myslím, že program čeká na flag z displeje R/W, který je zapojený a nastavený tak jak je doporučeno v knihovně (osobně jsem ho v ASM nepoužíval a měl jsem ho spojený na GDN). Jelikož v C začínám tak jsem si chtěl trochu ulehčit práci a použít originál knihovny, ale tudy asi cesta nevede. Byl bych ti velmi vděčný kdybys mně poskytl nějakou knihovnu v C pro LCD pro první prostudování.
Díky Pavel