BTM-112 (s AVR), ako zadávať príkazy do bluetooth modulu?

Zdrvím,

mam doma jeden btm-112 (viď tu). Takže pripojím ho takto akurát bez LED-iek a s tiny2313. S notebook-u sa snažim na neho pristúpiť no samozrejme chce PIN zadať z oboch strán a tu je ten problém - ako ho do pekla treba zadať z toho modulu. V “kvalitnom” datasheet-e btm-ka sú nejaké príkazy a aj ohladom zabezpečenia. Vie mi niekto poradiť ako môžem tieto príkazy zadávať do toho modulu? Alebo ako ho vôbec môžem spojazdniť?

dík

:arrow_right: administrator: přejmenováno z “BTM-112 (s AVR)”

:arrow_right: administrator: přiloženy externí soubory

Cau, to sou AT prikazy, jak vypadaji AT prikazy a nastaveni, pripojeni k PC ( v tvim pripade mozna pres USB) , je to pro jiny BT moduly ! jen pro mozna lepsi pochopeni
pandatron.cz/?533&bluetooth_modul_od_connectblue_-_zapnuti_a_nastaveni_krok_za_krokem
pandatron.cz/?543&bluetooth_modul_od_connectblue_-_navazani_spojeni_a_prenos_dat

a takle by to melo nak vypadat ( to je jediny co sem nasel o btm-112 ) :viz obr

PS: posli mi na tebe nakej kontakt

Takže dokázal som sa už pripojiť (pin som nakoniec v datasheete našiel - 1234). Teraz už len treba rozbehnúť komunikáciu medzi pc a tiny. Skúšal som to urobiť presne tak, ako klasicky cez kábel (tj. s rovnakým programom), no vyzerá to tak že to bude o čosi zložitejšie, lebo mi to nefongovalo.

skus se kouknout este sem je tam par rad

Ok, už som rozbehol prenos. Akurát mám problém so softwarovej časti.
Takto - všetko najprv skúšam v cvavr, ak to funguje, tak fine, zapojene je to dobre a mozem ist na avrstudio, lenze BT funguje dobre v cvavr (tj. vyšle to čo príjme), ale ked som skopčil z datasheet-u example do avrstudia, tak jedine co vrati je jeden debilny znak (takže asi niečo bude zle). Zaujímave je že cvarv vypluje to isté čo je v datasheet-e…

Ok pridal som tam takéto niečo a už to funguje ako má.

CLKPR=0x80; CLKPR=0x00;

Zdravim
Ako si riesil antenu pri tomto module, kedze ju nema integrovanu.

diky za odpoved

take jsem si poridil tento modul pro jeho lidovou cenu a zajima me jak je to s tou antenou. Musi se pripojit nebo to na stole pojede bez ni. Jinak asi bych pouzil klasiku bananek z WIFI routeru.

jak uz to tak byva, zeptej se a razem najdes odpoved. Přikládám pěknou antenu pro tento modul natisknete ji na PCB a pri leptání vyrobíte(je to jako klasická eagle knihovna). Dále přikládám knihovnu pro eagle na vyrobení pájecích plošek tohoto modulu. Třeba se to někomu bude hodit. Bluetooth za 200Kč neberte to.
BTM-112.zip (3.31 KB)