AVR Dragon přes JTAG-vnitřní AD převodník vrací jiné hodnoty

Ahoj.
Prosím nevíte někdo, jak přesně funguje AVR Dragon v režimu připojení přes JTAG?
Zjistil jsem totiž pro mě docela překvapující věc. Navrhnul jsem, odbastlil a napsal firmware pro ATMegu16. Tato aplikace měří teploty z Ni čidla zapojeného do můstku a k A/D převodu jsem použil vnitřní A/D převodník z ATMegy v dif.zapojení vstupního zesilovače se zesílením 10.
Firmware jsem celý odladil pomocí Dragona a nakonec jsem ho nahrál do ATMegy. Překvapení pro mě nastalo, když jsem zjistil, že vnitřní A/D převodník mi v režimu ladění pomocí Dragona vrací malinko jiné hodnoty, než v režimu přímého běhu procesoru bez Dragona. Není to o mnoho (asi o 2-3 LSB). Nevíte někdo jak te to možné?
Díky moc za radu.
Zdenek

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "AVR Dragon, JTAG, vitřní AD převodník"

Nemůže tady hrát roli propojení zemí mezi Dragonem a deskou? Dragona mám napájenýho z notebooku, ke kterýmu je připojeni. Notebook není galvanivky spojen se sítí (odříznutý kolík).

Díky

To asi jo, 2-3 LSB je už dost velká citlivost a obzvláště s 10x amp, jestli je 10 bitů, to je už mimo hranice přesnosti a tak jakékoliv rušení (a jiné zemní smyčky) bude mít jistě velký vliv. Zdroje i bez nulového kolíku mívají dost silné parazitní vazby do sítě.