atmega 128 program se spustí až po resetu

Zdravím,
Zničeho nic mi začala atmega128 (ext.krystal na 16Mhz) blbnout tak že když zapnu zdroj (dvě 6V gelový baterie paralerně -> stab. 7805 )program se pravděpodobně nespustí (piny jsou v luftu a MCU nekomunikuje po seriové lince) až když znovu nahraju ten samej program začne se chovat normálně a poté když odpojím a připojím napájení zase to samý.
Vím že z těchto informací toho moc nejde vyčít ale vůbec mě nenapadá důvod proč to dělá co to dělá. stabilizátor je nový a napětí v pořádku.

davají baterie dostatečné napětí? máš tam kondík u napájení na straně mcu? máš správně zapojený reset? Jak víš, že nekomunikuje? Nemůže to být problém na straně přijímače? Ví, hodně otázek, žádná odpověď, ale toto jsou kalsické chyby, začal bych u nich.

Dve baterie paralelne? 7805 potrebuje 7V aby vubec zacala regulovat. Jsi si jistej ze mas v poradku napajeci napeti?

7805 má minimální ztrátu asi 1.5V jak zde píší kolegové. Tedy z 6V neudělá 5V, ale asi 4.5 a to neregulovaných. Pokud trváš na lineárním stabilizátoru, je třeba si opatřit LDO verzi.
Až vyřešíš 5V pro mcu, zapni si v pojistkách BOD, oscilátoru nastav maximální startup time.

eh samozřemně sériově chybička se vloudila … mno proměřoval jsem napětí a všechno se zdá v pořárdku (na resetu 5V) zjistil jsem že se MCU normalně nahodí když ho několikrát rychle zapnu a vypnu (a nebo tedy po resetu) zajímavé je že někdy chodí data (nemají žádnou spojitost s programem) po sériové lince na 0xff neodpovídá nic a na ostatní všemožný hex hodnoty odpovídá f0 fc (ale tenhle stav nastal jenom jednou,dvakrát většinou občas přindou nějaký nesmysly a neodpovídá vůbec) je tedy možné že mi z ničeho nic začal nějak skákat do “programovacího režimu”?

DAj schemu ako to ma spripojene… stale si nepovedal ze ci mas blokovane napajanie aci resetovy vstup je ok.

to vpadá na rušení. máš tam nějakou ledku, které říká něco o stavu mcu? a to schéma bodne.