Aky programator si postavit

Willem je komerční programátor, což znamená, že ho nepostavíš (schéma seženeš, ale neseženeš software do řídicího mikrokontroléru).

Píšeš, že si chceš programátor na Microchip, Atmel, ATTiny a k tomu programátor, který ti vydrží i do budoucna. Nerad ti to říkám, ale takový volně dostupný programátor neexistuje. Můžeš mít hromadu jednoúčelových programátorů, anebo zainventovat do pořádného programátoru, který ti opravdu vydrží, a navíc budeš mít jistou, že bude umět programovat i obvody, které ještě neexistují (programátor, jehož výrobce aktualizuje software, díky čemuž bude programátor zvládat i nejnovější obvody).

Pravděpodobně bude se mnou spousta lidí nesouhlasit, ale můj názor je, že je lepší jednou pořádně zainventovat. Zvláště, pokud se chceš digitální elektronice věnovat i v budoucnu. Osobně bych ti doporučil Weilei VP-190 (inovovaný Weilei VP-180), o kterém jsem tu před chvílí psal. Mohu ti sehnat i Willem PRO 4 ISP, stačí mi napsat.

Co se týče dalších otázek o mikrokontrolérech, zkus se první podívat po fóru a využij i možnost vyhledávání. Spousta začátečníků se ptala na otázky, na které se ptáš ty. Pokud odpověď nenajdeš, založ si nové téma např. v sekci Jiné mikrokontroléry, procesory, hradla, ale rozhodně ne v části fóra, kde se diskutuje o programátorech.