4WD smart robot car a bluetooth

Jak jsem psal v příspěvku 4WD smart robot car pořídil jsem si hračku. Pokouším se komunikovat s autíčkem pomocí bluetooth.
Elektronika funguje pokud na mobilu otevřu terminál tak mohu do autíčka posílat povely, ale je to nepraktické. Chtěl bych použít některý z existujících programů pro ovládání autíčka (třeba: YahboomRobot nebo Arduino RC), Ale neznám protokol pomocí kterého ty aplikace řídí to autíčko. Nemáte někdo ponětí, kde se dá sehnat?

Z programu pro Arduino by to mělo jít zjistit.

No Arduino neznám, a všude se stahují hotové knihovny. Zatím ještě jsem nepochopil jak to funguje a Arduino se mi kupovat nechce :smiley: . Kdybych měl výpis té knihovny v c tak bych ji nejspíše pochopil.

Tak řidí to Arduino UNO. Program k němu máš?

Nemusíš kupovat Arduino. Stačí si stáhnout to jejich prostředí, nainstalovat knihovnu a na disku pak najdeš nejenom .H, ale i .CPP soubory.

Výborně, zkusím stáhnout programy na Arduino Uno, na GitHub-u se jich najde pár.
Dá se stáhnout i originální SW.
Děkuji

Já nepsal nic o tom, aby si ho koupil. A tak nějak jsem to myslel, stáhnout IDE a tam vše je.

Z toho Tě ani nepodezřívám, jen nevím jak to chodí s vývojovým prostředím Arduina a jsem kolem něho zmatený.
Ale nový mozek si chci do vozítka koupit, jenže zůstanu u STM (má více vstupů a výstupů a tím pádem může ovládat více věcí, stávající STM je připojeno pomocí Arduino uno konektoru a má podobná omezení jako Arduino). Za další Arduino má všechno hotové a to mě nebaví, mým koníčkem je vývoj software do různých zařízení.

Já taky začínal s PIC a ASM. přešel jsem na arduino, nejdřív UNO a podobné mrňávé, pak MEGA a teď se učím ESP32. Co doma šlo,jsem předělal na ESP, od stmívačů přes wifi rádio až po řízení kotle. To že je na Arduino vše hotové, mě osobně to hodně pomohlo pochopit, jak to “vše” funguje. U mě je použití knihoven 50/50, někdy použiju to co někdo poskytl, někdy si napíšu svoji, k vůli tomu, ze je celé nevyužiju, k vůli mistu, někdy k vůli tomu, že jsou tak prasácky napsaný, až je to děs, oni ty procesory tak nejsou nafukovací.

S PIC jsem začínal také, první aplikace byla v ASM druhá v c a třetí byla v c pro STM32 :smiley: .
Zatím budu držet svého STM32. Pokud je potřeba může být procesor docela výkonný.
A u cizích knihoven mě vadí hlavně časté používání funkcí typu Delay, které procesor nesmyslně vytěžují a mohl by dělat jinou práci, a také to, že tyto funkce nejsou příliš přesné.

delay() se snažím vyhýbat.