Nemohu naprogramovat 16F72 v QFN, SO a TSSOP není problém

zdravim, mam problemek

nejak nejsem schopnej naprogramit F72ku v QFNku, pouzivam ICprog a JDM (RS232) programator a naprogramovat uplne stejnou soucastku v SO i TSSOP neni problem, zapojeni je taky dobre (dokonce sem skousel nechat na desce jen procak bez cehokoliv ostatniho)

procak jde erasit ale naprogramovat jdou jen samy 3FFF nebo samy 0000 jinak hodi problem pri verifikaci a na prvnim zapisovanym bloku vyskoci nejaka nesmyslna hodnota :frowning: CPU delay a dalsi nastaveni sem zkousel ladit, v CP problem taky neni…

jedine co me napada ze jde o nejakou vadnou serii (zavada se projevila na dvou ze tri kusu (treti sem uz ani nezkousel) vse ze vzorku od microchipu year 2005 week 24

:confused: :cry: :exclamation:

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "problem s 16F72 v QFN !!"

Zkus program WinPic800. Tím to 99,9% půjde.

Hod tu link na ten programator co mas… ci neje problem s napajanim aleebo datami. JDM som nejake mal a ked som kupil novu seriu PIC tak nesli programovat musel som zmenit hodnotu jedneho odporu a potom to uz slo…

s napajenim urcite ne, tam je +5,20 a +13,05 v klidku, kdyz uz tak s clk ale to by zas neslo naprogramovat stridave 0000 3FFF 0000 atd… tze nejspis s datama - to by 100% sedelo i na ty priciny, nicmene nemam doma oscik… az bude skouknu a uvidise co tam vlastne leze (resp. neleze) - spis me prekvapuje ze ten samej PIC v SO naprogramuje bez problemu

jinak je to upravena te prapuvodni verze JDM (te s jen jedinm tranzistorem) a naprogramoval uz radove desitky PICu (vetsinou F88 a F675) naprosto bez problemu :frowning:

tady je misto schematu osazovak - se schematama se u takovejch mikroveci nekreslim :slight_smile:

EDIT zisi to je zas boj vlozit blbej jpeg… se mu nejak nelibilo *v1.0.jpg v nazvu, uz to tam je… :smiley:

podla vsetkeho to mas blbo popisane :slight_smile:

A ten DAT by som hodil nejaky odpor k GND aby nebol vo vzduchu.