Uložení libovolných dat do paměti programu

Čau všichni,
nevěděl by nikdo jak si do paměti procesoru uložit na libovolnou pozici nějaký data (už při programování rocesoru). Jde mi o to že mam procesor 16F877 a ten umí vyčítat programovou paměť za běhu programu. Tak jsem zauvažoval a řek jsem si že paměť má 14 bitů, takže když dělám tabulku dat pomocí retlw něco, tak proč bych ty data neuložil rovnou jako 14bit čísla a neušetřil tak téměř polovinu paměti. Mam pocit že jsem to nikde vyděl, ale nemůžu to najít.
Díky všem za jakýkoliv nápad :slight_smile:.

Cau, nevim jestli sem dobre pochopil co hledas a nvim co sem to vubec nasel ( :slight_smile: ) ale skus se podivat na direktivu " dt " asi v tvim pripade nebo na " db,da,dw,de" , pisou to v PE 2009/05 str. 5 Mikrokontrolery PIC (17) , nebo na Section 5.1.5: dt

Je to popsáno v datasheetu 3.5 Reading Flash Program Memory str. 36. Je to podobné jako zápis a čtení z EEPROM.

MiloPS3: Jsem nato kouknul a našel jsem to, direktiva DA uloží do paměti celé 14bit slovo libovolných dat. Díky moc :slight_smile:

honza3: Se čtenim problém nemam, to je vpohodě, jsem ale potřeboval ty data do procesoru zapsat, abych je moh číst :smiley: