Zkušenosti a komunikace s obvodem SA9903 (energy meter)

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemá zkušenost s tímto obvodem - hlavně s komunikací po SPI.
Jedná se o energy meter, který měří činný/jalový výkon, napětí a frekvenci sítě .
Podle časového diagramu v datasheetu vyšle master (u mne ATMEGA8) 2byty s řídícím slovem a adresou - data jsou platná na náběžné hraně hodin, po příjmu posledního bitu adresy by měl slave (SA9903) na výstup postupně vystavit 24 bitů registru v němž je uložená hodnota ale
data jsou platná naopak na sestupné hraně hodin.
Nemám s SPI žádné zkušenosti a chci se zeptat, jestli SPI implementované v procesorech AVR jsou schopny takovýto režim ošetřit.
Mně se zatím vůbec nedaří přečíst obsah registrů slave obvodu i když jsem zkusil všechny 4 módy (kombinace bitů CPOL a CPHA v řídícím registru SPCR).

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "obvod SA9903"

Jelikož asi nikdo s tímto obvodem nepracuje , podělím se tedy o to jak jsem to nakonec vyřešil:

Po mnoha hodinách pokusů s SPI jsem to vzdal a napsal si rutinu (v C) pěkně příkaz po příkazu podle časového diagramu - a ejhle - po asi 15 minutách bylo hotovo - komunikace krásně chodí.

Stejně mi ti ale neleze do hlavy proč to po SPI nechodí - v aplikačních poznámkách výrobce totiž lze nalézt prg. v C - ale pro PIC, kde využívají SPI periferie procesoru.