Zkušenosti s RTC72423?

Dobrý den, nemáte někdo zkušenost s RTC72423? Mám k němu jen velice stručný datasheet a rád bych věděl pár detailů, které tam nejsou, např.: čím se liší CS0 a CS1? Já to chápu tak, že CS1 aktivuje celý obvod a CS0 zapisuje adresu do ADRESS LATCH? Z průběhů však není příliš patrné, zda má být připravena nejprve adresa nebo CS0? Musím mít zapojené všechny tři Vdd (výv. 22, 23, 24)? K čemu slouží signál ALE? K čemu slouží signál STD.P?
V příloze je datasheet obvodu. Díky za pomoc. Vlasťa.
RTC-72423.pdf (217 KB)

Asi to nebude to co byste chtěl slyšet, ale nebylo vhodnější použít nějaký RTC komunikující po I2C a podobných(DS1302, PCF 8583…) ?

Ano, určitě by to bylo modernější řešení. Jde mi však o to, že jsme uvedené obvody získali ve větším množství z rozebraných základních desek starších PC a rád bych je vyzkoušel v rámci výuky uC ve škole (učím základy programování uC PIC na střední škole). Komunikaci s DS1302 mám vyzkoušenou, funguje bez problému. Chtěl jsem zkrátka zkusit něco jiného, navíc, jak jsem již řekl, mám jich asi 10ks a je škoda je nechat jen tak ležet v šuplíku. Určitě nebude problém na to přijít, ale v tuto dobu nemám na nějaké testování příliš času, tak jsem chtěl jen zkusit, zda s nimi už někdo nedělal přede mnou, abych neztrácel čas objevováním již objeveného :slight_smile:. Vl.

je toto vlákno ještě aktuální? já jen že mám mám datashit k tomuto obvodu. tak ho sem dávám kdyby bylo ještě potřeba.
rtc72421-3_manual.pdf (207 KB)

Byl bych rád, kdyby aktuální zůstalo :slight_smile:. Chystám je tento obvod určitě vyzkoušet, ale až tak za dva až tři týdny, dříve se k tomu nedostanu.

Za manuál díky!

Vl.

povedlo se Vám tento obvod rozchodit?mám jej taky ale čtu z nej jen nesmysli…jinak, vyvod ALE (addres latch enable) se pripojuje pokud mate tento obvod zapojeny jako vnejsi pamet ram u 8051… ( tusim ale, ze PIC timto nedisponuje )
Jinak musí být zapojeny na Vcc. V tom pripade ale nemuzete spojit adresove a datove vodice, pak zabere myslim 12vyvodu z proc… :slight_smile:
Pozde ale snad to pomůže…
Pokud programujete v C byl bych velmi vděčný za případný kousek kodu…
Pokud by jste měl zájem pošlu Vám co mám zatím já.

S pozdravem,
/* mikixxxx(@zavináč@)seznam(.tečka.)cz */

:arrow_right: administrator: prosím, zdrojové kódy zveřejňujte také na fóru, předávání kódů emailem je proti principům veřejného fóra, protože pak kódy nebude moci využít nikdo jiný

Ahoj, zatím jsem s ním nic nedělal - mám rozdělaných pár věcí, keré musím dokončit. Ale určitě se k tomu vrátím (možná ještě letos :slight_smile:.

Vl.

zdravim, také sem se k tomu ještě nedostal. mám to jen pozapojené na nepájivé desce. a píšu v asebleru takže vám asi poc neporadím.

Ahoj,

assembler mi nevadí, naopak … :slight_smile:.

Vl.

o vás vim že píšete v asembleru :smiley: tu zprávu sem psal pro michala který psal před vámi, ten se ptal na kódy v C