RTL8019AS

Dobrý den neví někdo kde se dají sehnat RTL8019AS? server hw.cz je prodavá i s trafem za něco okolo 500 korun. Cena tohoto kontroléru není tak velká. Neví někdo, kde by se dal sehnat za rozumný peníz? ENC28J60 tam nechci dávat, má o něco horší parametry a tuším, že nemá MAC část. Děkuju

ENC28J60 MAC adresu má – aspoň je to napsané v popisu na microchip.com, jak jsem psal v tomto článku. Koupě RTL8019AS bude opravdu problematická, protože jsem se díval do nejznámějších českých (ze zahraničí by vám to vyšlo příliš draho) obchodů a nenašel jsem nic. Dokonce ani PS electronic, do nějž se dívám v případě největší nouze, obvod nemá.

Jedině vám mohu poradit se podívat po starých síťových kartách jedoucích na sběrnici ISO a to především po Realtek 8019. Z něho by se dal RTL8019AS použít. Myslím, že by nebyl problém i s použitím celé síťové karty.

asi mi nic jiného nezbyde… budu muset pouzit ten od microchipu. Doufám, že s ním nebudou problém po stránce ovládání… jinak výborný, že nemusím dělat SMD coučástky a 2vrstvou desku 8) . Děkuju za pomoc!

Nemáte zač, rád jsem pomohl :slight_smile:.