Naprogramovanie PIC 10F200

Čaute.Kdo poradí ako naprogramovať Pic 10F200?Programujem Pic 12F6XX,16FXX bez problemu asi 3 roky,ale teraz prvý krát potrebujem naprogramovať 10F200 a nedari sa mi naprogramovať.Mam Programator JDM a RCD,aj s externým napajaním.12FXXa 16FXX potrebuju 13V na vývod MLCR pri programovaní.10F202 tiež,ale na pin 8.nie na pin 4.Ma inak zapojené vývody,všetko som zapojil podla datashitu,ale už som zničil 2 obvody.Jeden zadymil pri programovaní,a druhý ma v prdeli OSCALL.Ako na to?Kde je problem?Predpokladam,že medzi PC a Stoličkou,len potrebujem helfnuť od niekoho,kto sa tym zaoberá,poprípade ak by mi ho niekto naprogramoval,najlepšie okolie Nitra.Dakujem

Pouzdro PDIP:

Pouzdro SOT23:

NO mam Puzdro PDIP a vyvody tak ako si napísal.Ale na niektorom fore mi poradili,že VPP može byť max 11?5-12V.Tak neviem či je problem v tom ,žš ja mam VPP13V?.

Ne 11V, ale12V!.Dej tam diodu,bude 12.3V.

Akorát je divný, že tady píšou tohle

A o něco níž píšou něco jiného

Ale přikláněl bych se spíš k těm 12V.
41228E.pdf (418 KB)

A MPLAB má v souboru DEVICE psáno default 11V, max 12V. Na rozdíl od jiných mnohých, které tam mají max. 13,5V.
Pak věř výrobcům.
Ale jak tak o tom přemýšlím, tak stejně něco Simil dělá špatně a ten problém bude prostě někde jinde.

Dočetl jsem se na foru microchipu, že se u ICD2 na programování dává seriově odpor na MCLR cca 1.2 k pro snížení programovacího napětí. Na debuging je třeba header ale na programování prej stačí ten odpor.

Na programovani jsem daval i zenerku na maly napeti. Je potreba aby ji do pull-up rezistoru na MCLR tekl dostatecnej proud aby na ni byl dostatecnej ubytek. Jinak 10F-ko asi nebude potrebovat debugovat.