Ir Ovladanie

Zdravim, prajem pekny den!

Potrebujem vytvorit dialkove ovladanie, snad mi pomozete.

Mam zariadenie, ktore bude mat 2 alebo 3 vystupy signalu a jeden vstup. Cize, potrebujem tieto vystupy medzi sebou prepinat. Chcem to prepinat 2 sposobmi.

1. sposob - manualne prepinanie na zadnom panely pristroja. (Na zadnom panely pristroja by bolo jedno, popripade 2-3 tlacidla s ktorymi by sa ovladali (prepinali) vystupy zariadenia.

2. sposob - infra ovladanie. - Pomocou 2-3 tlacitok chcem prepinat vystupy medzi sebov + jednym tlacidlom navyse chcem zariadenie vypnut/zapnut.

Potreboval by som to mat zaroven urobene tak, ze ked zvolim 2. vystup a po 5 minutach pristroj cez ovladanie vypnem (pohotovostny rezim) a ked ho znova zapnem, zostane mi zopnuty prave vystup ktory som pred vypnutim zadal, teda v tomto pripade vystup 2.

Nasiel som niekolko schem cisto ir ovladanie:

sixca.com/eng/articles/remote/index.html

Tu mi vsak nie je jasne ci zariadenie prepina vystupy medzi sebou alebo spina a vypina jednotlive vystupy nezavisle od seba.

Dalej je to len ovladanie… manualne by to chcelo upravit.

Prosim vas, mohli by ste sa pozriet na zdrojove kody //Download source//
a navrhnut neake zmeny zdrojoveho kodu, popripade pouzit neaky iny procak co by ulachcilo robotu alebo navrhnut ine zmeny?

Bol by som velmi vdacny!

Za ochotu predom dakujem!

Znova prajem pekny den.

Tyzden sa snazim najst neaku dobru schemu, ktora by zodpovedala mojim poziadavkam…

Dospel som k zaveru, ze potrebujem neake 2. kanalove ovladanie…jednym kanalom by sa pristroj vypinal/zapinal a druhym kanalom by sa prepinali jednotlive vystupy.
V prvom pripade potrebujem na vystupe logiky rele ktore bude ovladane stalym impulzom /to je jasne/ , no v druhom pripade potrebujem na vystupe preruseny signal ktory bude trvat urcity cas (1s).

Tu som nasiel dobru schcemu ovladania sixca.com/eng/articles/remote/index.html

Problem je v tom, ze vsetky vystupy su pod stalym signalom.

Prosim, mohol by niekto navrhnut zmenu v drojovom kode, aby pri druhom kanaly nebol signal staly ale preruseny? Ja uz neviem kde mam hladat… vsetky stranky som dopodrobna prehladal… :confused:

Prosim, poradte.