programátor VP-190

Zdravím všechny ,chtěl bych se zeptat na programátor VP-190 jestli ho někdo má ,jak je spolehlivý jestli má ICSP atak…potřebuji programovat jednočipy od mikrochipu.Díky Petr

Pokud chceš programovat PIC, tak si kup PicKit2 o kterém jsem tady už psal. Pro Microchip je to ideální řešení s ohledem na cenu a výkon.
Můžeš volit mezi PicKit2-DE nebo PicKit2-SK. Programátor je naprosto stejný a univerzální, liší se jen přidávanou stavebničkou-kitem. Možnost debuggingu, kterou s většinou jiných programátorů nezískáš, je k nezaplacení. Ale pozor, ne všechny PIC v základní verzi jdou debuggovat.

Nějakou dobu jsem měl doma na testování Weilei VP-180 (předchůdce VP-190). Je to výborný programátor, který je funkcemi na úrovni nižších Xelteků, ale přitom je výrazně levnější. Samozřejmostí je maximální pohodlnost, jak už to u komerčních programátorů na USB bývá. Dostaneš informaci, že jsi špatně vložil obvod, nakonfiguruješ si automatické režimy, necháš si logovat průběh, apod.

Programoval jsem Microchip, nějaké Motoroly a flash paměti různých výrobců. Vše v pořádku. U programátoru mě velice příjemně překvapila jeho malá velikost (vejde se do dlaně) a také to, že nepotřebuje externí napájení (vystačí si s USB). Ve chvíli, kdy jsem chtěl naprogramovat jeden obvod, tak jsem pochopil, že i jednoduchost má své kouzlo.

ISP jsem nezkoušel. Na webu se o ISP nic nepíše, ale ISP není uvedeno ani u nejvyšších programátorů, takže bych řekl, že jej prostě jen nezmiňují. Zkus si stáhnout ovládací SW a podívej se, jaké jsou v něm možnosti.

Dodávám programátory Weilei i Willem s technickou podporou a zárukou 24 nebo 36 měsíců (dle typu). V případě zájmu mi stačí napsat.

K ICSP - spousta obvodů PIC ani jinak než ICSP programovat nejdou. Tudíž to programátor umět musí. Je otázkou, jestli jde takto nastavit pro všechny PIC. Nutnost redukce je pochopitelná.