Zkušební vzorky Microchipu

Dobrý den
Slyšel jsem, že Microchip posílá zkušební vzorky svých procesorů. Nevíte náhodou, jak je získat?
Děkuji.

Microchip zasílá CD-ROM se softwarem, seznamem výrobců a seznamem obvodů a také zkušební vzorky. Krabička se zkušebními vzorky vypadá takto:

http://www.mcontrollers.com/image/200604201605_Zkusebni_vzorky.gif

O CD-ROM i o zkušební vzorky (5 položek v počtu maximálně 3 kusů na položku) si můžete napsat, ale od roku 2003 (přesněji od 3.6.2003) přestal Microchip zasílat vzorky do východní Evropy, kde jsme z nepochopitelných důvodů také zařazeni. O vzorky si zkuste napsat zde, ale pravděpodobně vám to nevyjde.

Když tak dejte vědět, jak to dopadlo :wink:.

Dobrý den,
v minulém roce jsem to také zkoušel…a zcela bezvýsledně :imp:
Objednal jsem si CD a manual (knihu s příklady programů) a nedostal jsem nic…Zástupce Microchipu odněkud z Anglie mi pouze napsal, že pokud mám zájem, mohu si požadované podklady volně stáhnout z webu Microchipu…
Takže je jasné, že ani vzorky už neposílají :frowning: Ale zato mi od té doby pořád chodí mailem pozvánky na různá školení a semináře Microchipu po celém světě… :open_mouth:

Vzorky se podle mě už několik let do Česka zase posílají, ale ne na privátní adresy. Kamarád, který pracuje na MU Brno, vzorky letos objednával a dostal. Ono je to složitý, kde-kdo chce ušetřit za PIC, kterou může koupit za 40 korun v trafice. To se mi moc nelíbí, ale nikomu možnost to zkusit neupírám.

Aha, tak to ano… :laughing: Fakt je, že já si nepsal o vzorky (potřeboval jsem jednu 16F84 na pokusy), ale chtěl jsem to CD a tu tlustou knihu programů, protože jsem v těch dobách měl velmi omezený přístup na net :angry: No, CD jsem pak koupil v GME za 50,- Kč jako výprodej a knihu programů na radioamatérské burze v Praze za stovku :laughing: Máš naprostou pravdu, že těch 40 Kč dneska nikoho nevytrhne - za dvě piva dáš stejně padesát…

Ne všechny stojí 40, třeba PIC18F4520 stojí 140 a líbila by se mi představa si jich nechat několik zaslat spolu s dsPICi do budoucna na hraní :slight_smile:. Chápu to správně, že když si objednám vzorky přes nějakou firmu, které dělá v elektrotechnice, tak by vzorky mohli přijít?

Asi ano, s tou univerzitou je to ověřeno, jeden z těch vzorků pracuje dokonce v jedné mé aplikaci.

Perfektní, mnohokrát děkuji za info.
Dám vědět, jestli mi vzorky pošlou.

Zdravím,
tak vzorky posílají procesory max.5 typů po 3ks, teplotní čidla a nějaký WDT posílají po 5ks. Ale nemá cenu si tam psat o PICy co jsou u nás dostupné za pár korun. Já sem začal experimentovat s dsPICy a vyhodit pár stovek abych si vybral ten dobrej se mě nechce. Gdyby někdo chtěl přesný postup, jak si objednat vzorky domů, tak ať napíše, ale opravdu jen vážně, aby si MICROCHIP nemyslel, že u nás chcou všichni objednávat jenom vzorky.
XiXao02{at}seznam{dt}cz

Tak microchip vzorky zasílá, ale jen firmám. Přes kamošovu firmu jsem si objednal a přišly mu. Trvalo to 14 dní od objednání a přišlo mi to odsud a poslali všechno, co jsem napsal.

Tak jsem 1.5.08 objednal vzorky od Microchipu, hlavně dsPIC a dnes mě přišly z Anglie až domů. A to nejsem žádná firma.

Vpodstatě nejde o to kdo jsi, ale o to jaký máš email. Yahoo, Hotmail a podobné (určitě tam patří i Seznam apod.), na tyto emaily Microchip prostě vzorky nepošle i kdyby jste napsali, že bydlíte na HRADĚ :slight_smile:

Souhlasím, jde o e-mail adresu. 20.dubna jsem si objednal vzorky 16F785/SSOP20 a minulý týden jsem je obdržel

Neposílá někdo taky vzorky pro LCD displeje? Třeba 16x2 nebo 128x64.

Pokud se podíváš na www.spezial.cz , tak tam ve výprodeji mimo jiné mají i LCD WH1602B-NYG-ET+ (2x16) za 56,- Kč bez DPH a mnoho jiného.
Podmínka je odebrat toho za 500,-Kč, což není nemožné.

Vzorky na LCD displeje posílají zde. Ale jen alfanumerické, grafické se musí doplatit.

Obávám se, že se máme po vzorkách od microchipu.

Je to tak, tento měsíc, už nelze objednat.
Jak jsi se dověděl, že Microchip ukončí odesílání?

Nešlo posílat nikam. Kdysi dávno to taky tak bylo. Zarazili posílaní do Evropy. Teď se historie opakuje. Obávám se, že tak minimálně rok máme smůlu.

Edit: Tak jse si s tím hrál a zjistil jsem:

že mi vymazali učet, ale ne úplně, ale hned po přihlášení to chce nakonfigurovat adresu, a to je ten asi největší problém, protože vymazali zase ze seznamu, mimo jiné, Českou republiku.

že účtují poštovné 7.5 USD, což není taková hrůza, když pak příjdou dom věci za xxy Kč. Ale bohůžel CZ není v seznamu.

Asi jsem je zrujnovaly!!

Tak tak asi fakt mame po vzorkach, asi to je znova preto ze kazdy objednaval aj take picky ktore su u nas za lacno a dostupne. S tymi LCD je to ako? teda s postovnym, nejake LCD graficke by sa zisli a bolo by to vyhodnejdsie doplatit ak by postovne bolo zadarmo ako kupovat u nas

Tak jsem zkusil objednat LCD 4x20 znaků. Tak uvidím jestli to někdy přijde.

Jak to je se vzorkama od Microchipu? Poslední příspěvek tu je víc než rok starý.