Problém s měřením teploty s 16F84 a SMT 160-30

Zkouším měřit teplotu pomocí PICu 16F84 a teplotního čidla SMT 160-30. Podle autora programu by v registru stridaH měla být teplota v počtu půl stupňů. Pokud bastl desku dám za okno tak mě PORT B ukáže hodnotu 119. Venku bylo 5 pod nulou. Pokud experimentuji v dílničce tak po 10 minutách se při teplotě 18ST hodnota ustálí na 173. Na radiátoru, který je rozžhaven na 40ST :stuck_out_tongue: tak výstup PICu rozsvítí na úctyhodných 207. Už dva večery nespím PLS neporadí někdo jak s kalibrací? Děkuji B
termostat01.ASM (3.17 KB)
deska.jpg

Obrázek neni moc kvalitní, ale vypadá to, že je špatně zapojené čidlo.
Vlevo má být výstup, střed +, vpravo -.
Jestli chceš poradit s SMT160-30 tak napiš, nebo se koukni na
www.s-o.webnode.cz

Děkuji za info. Fotka je z doby kdy jsem dělal pokusy. :confused: Pokud totiž čidlo uzemním tak mě PICík ukáže hodnotu na PORTUB 169. Což mě připadá divné protože teploměr by měl měřit od -68ST.

To 40ST je nějaké nové značení, nebo to má být 40°C.

Samozřejmě °C jen se jě nenašel na klávesnici

Proč nepoužiješ nějaké čidlo teploty z řady DS, třeba DS18B20 tam bys nic kalibrovat nemusel.
Neber to jako vnucování něčeho, jen se ptám.

SMT160-30 se musí kalibrovat?

Ale ten DS, u mě tedy DS18B21, nevím jak Petr, ale mě se nějak ještě nepovedl rozchodit.

“Běža” chtěl poradit s kalibrací.
Čidlo SMT neznám, tak nevím jestli se musí kalibrovat. Proto jsem jako příklad uvedl DS.

Já jen, že od ondra.cer mám asm na SMT160-30, v jeho programu je možnost kalibrace, ale nikdy jsem ji nepoužil a program funguje na 100%.

S DS18B21 jsem “zápasil” asi týden a pak, po marném boji, jsem to přesunul na později, spíš asi na nikdy, protože se nebudu rozčilovat s něčím, co jsem stejně ještě neviděl, aby to někomu fungovalo s PICem.

Nechci se vytahovat, ale mě DS18B20 s PICem funguje dobře.

Nechci se hadat!!!

V cecku, neboli na vyssi jazyky, to s nejvetsi pravdepodobnosti uz nekdo vymyslel.
V asm jsem nic nenasel a, bohuzel, vymyslet jsem taky nic nevymyslel. A ne 18B20, ale 18B21!

Můžeš sem prosím hodit datasheet pro „DS18B21“ nemohu ho nikde najít, všude mě to nabízí jen pro „DS1821“.
Rád bych se na to podíval. Dík.

Dnes mě 02:35 osvítil duch svatý a přišel jsem věci na kloub. ASM je v pořádku čidlo se kalibruje již při výrobě a veškeré přepočítávání se dělá v programu tak, že data, která si posílám na portB musím vydělit dvěma a odečíst 68. Jinak venkovní teplota dnes ve 2:45 byla -9°C
:stuck_out_tongue:

Divné, na pouzdru je napsáno DS18B21, ale v datasheetu neni o “B” ani zmíňka.
DS1821.pdf (455 KB)

Ja mám aj s B…

UPDATE: sry som si všimol ja som mal pre 18B20…