MPLAB a chybové hlášení 305

možná že tento dotaz bude znít hloupě ale při práci s tímto prostředím se neustále potkávám z hlášením 305 o překročení s nějakéh rozsahu nebo něco takového ? marně si lámu hlavu co tím chtějí říci a jak se toho vyvarovat ? vím že si tato hlášení mohu vypnout ale i tak to jednomu nedá spát . :smiley:

Přesněji asi toto filename is missing - v nápovědě píší doinstalovat chybějící soubor ?! žádný ale nechí a přitom je to vztaženo k řádkou s kodem jenž výše v programu je také a tato hláška zde není ?
Není to zvláštní v čem je chyba tedy ?

PS: omluvte pravopis dík

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "mplab"

a kdy ti to pise ?? pri spusteni mplabu nebo pri prevodu na hex?nebo…

píšeto když spustím build all píšet asi tohle

Message[305] C:\DOCUMENTS AND SETTINGS\JARDA\DOKUMENTY\PIC\VERZE 1.ASM 227 : Using default destination of 1 (file).

305 Using default destination of 1 (file)
Nebylo určeno kam uložit výsledek instrukce (implicitně je uloženo do proměnné, volba “f” )

přikládám dokument o nejčastějších chybách v prostředí MPlab. Doufám že se Ing. Čebiš nebude zlobit, když to sem dám bez jeho svolení.
Práce v prostředí MPLAB.doc (125 KB)
Práce v prostředí MPLAB.doc (125 KB)

to cislo 227 pred dvojiteckou je radek na kterim je problem,
v mplabu uplne dole ti to pise na kterim si radku ,tak si ho najdi a koukni tam,
message 305: opomenul jsi v instrukci definovat cilovi registr. napr: movf 05 /chybi ,0 nebo ,1

program tam za tebe sam dosadi ,1
pokut si tam zapomel napsat 0 tak ti to muze blbe fungovat

PS:pokud se mylim tak me opravte,

EDIT: uz me predbehli

EDIT2:pak napis cim to bylo

Tak to je ale o něčem jiném, než jsi psal v prvním příspěvku.
“Using default destination of 1 (file)” znamená, že jsi nepoužil za příkazem
do kterého registru se bude výsledná hodnota ukládat a tak MPLAB zvolil za Tebe, že to uloží do stejného registru s kterým děláš onu operaci.
Chyba je v Tvém případě na 227 řádku.
Dám příklad, bude to názornější:

“DECFSZ CisloA,F” - ono F na konci znamená, že po snížení registru CisloA, výslednou hodnotu uloží zase zpět do registru CisloA.

“DECFSZ CisloA,W” - sníží registr CisloA o jedničku, avšak tentokrát výsledek uloží do Working registru (Wreg).

Ty to máš bez F nebo W! Lze psát také (1 místo F a nebo 0 místo W).

EDIT, taktéž mě předběhli :slight_smile:

supr tohle forum se mi fakt líbí

Bylo to opravdu tak já psal movf promena
a nebylatam čárka a za ní nula to je ta chyba
já s mylně domníval že když tam nic nebude bude to bráno za 0
a ono né!!!

všem moc díky !

NĚKDY JE TA STROHOST ANGLIČTINY NA ŠKODU - mnoho možností výkladu ale opravdu moc děkuji jási pořád divil nad tím co to pak dělá !!

PS: omluvte pravopis dík