Instrukce DA pro PIC

Zdravím Všechny.
Našel jsem pěknou rutinu pro hodiny + datum, ale psanou pro Atmel(myslím) :smiley: . Objevuje se tam instrukce DA dekadická korekce obsahu střadače. Nevěděl by někdo z Vás jak to napsat v PICu. Mám 16F628. Pouze tuto instrukci. Vše jinak přepíšu.
Předem Dík. H.

Jestli to správně chápu, tak to lze jednoduše obejít tím, že budeš zapisovat potrebnou hodnotu do registrů TMR1x. Tim take dosahnes zkraceni cyklu.
ZN pandatron.cz

DA prepises taky jednoduse (teda pokud predpokladam, ze pic umi podminku a soucet :slight_smile: ). DA neni nic jinyho, nez kontrola, jesli nema nektery nibble (horni nebo dolni 4b z bytu) hodnotu vetsi, nez 9. Pokud ano, pricte se v danem řádu 6 a ve vyssim 1. to je cele.

Pokud ti jde o hodiny a datum, tak pokud píšeš v MPLABu, tak v adresáři microchip je program maestro, kterej ti sám vygeneruje (mimo jiné :smiley: ) asm pro hodiny i s datumem s korekcí datumu na 12800 let dopředu.

Díky všem za odpovědi.
MPLAB používám ,ale to maestro mě nenapadlo vyzkoušet. K mé smůle.
S tím používáním TMR1x nevím jak by to mohlo pomoci? Můžeš to blíž rozvést?

Tím maestrem jsem chtěl akorát naznačit, že než přepisovat program pro atmel na pic, ještě k tomu hodiny, jestli by nebylo lepší si napsat svoji rutinu na počítaní času a data.