Debugging Microchip PIC16F84A pomocí SPCD-2 (ICD2 klon)

Dobrý den, pokušel jsem se použít debugger v MPLABv810. (podle návodů) ale v nabidce Dubugger->Select Tool, nelze vybrat ICD2. Programování funguje dobře. Procesor PC16F84a

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "SCPD-2"

Jestli to nebude tím, že 16F84a nejde debugovat!
Neustále se někdo diví, že mu nejde debugging.
Tak tedy pro ty, kteří si to neumí najít v datasheetu:

  1. V MPLAB zvolím Configure/Device a zvolím procesor
  2. Pokud je v sekci Configure/Device/Debuggers u mého ICD2 (PicKit2) červený puntík, tak daný procesor nejde debuggovat. Pokud je tam zelený puntík a současně v sekci ICE/ICD Headers je také zelený puntík (požadavek redukce se speciálním procesorem) tak také nejde debuggovat. Debuggovat přímo jdou jenom procesory, které mají v sekci Debuggers zelený puntík a v sekci ICE/ICD Headers červený puntík - No Header
    Z menších procesorů je to třeba 16F88.

Ano ději, podival jsem se do datasheetu.

Nyni jsem se pokoušel ladit procesor PIC16F628A (který lze ladit má však omezení)
Ale i tak jsem se dostal do úzkých.
Když dám v debugeru Connect tak
mě vypíše hlášku

ICDWarn0020: Invalid target device id (expected=0x89, read=0x83)

(v Config->Select device) jsem všechno v pořádku.
Když tak pokračuji povelem RUN
Dostanu hlašení

ICD0083: Debug: Unable to enter debug mode. Please double click this message for more information. ICD0069: Debug: Unable to run target
Tato chyba má mnoho komentářu, ale myslím si, že to může souviset z tím IDčkem.

Asi jsem naprosto blbej, protože vůbec nechápu, oč ti jde. Napsal jsem jak poznáš, který procesor debuggovat jde a který nejde. 16F628A debuggovat prostě nejde, tak se nediv, že ti to hlásí nějaké chyby. Když si nainstaluješ nejnovější MPLAB a firmware pro SCPD-2, tak už tě to ani do debuggingu nepustí. Znovu opakuji, většina menších procesorů potřebuje na debugging header, který obsahuje speciální, debuggovatelnou verzi procesoru. Ten má více vývodů než běžný procesor a je poměrně drahý, přijde tak na 1000Kč.

http://cz.farnell.com/4766805/semiconductors-tools-accessories/product.us0?sku=microchip-ac162053

Omlouvám, jsem jantar, nečetl jsem tvojí odpověď až do konce ohledně těch Headrů.

citujem "Pokud je tam zelený puntík a současně v sekci ICE/ICD Headers je také zelený puntík (požadavek redukce se speciálním procesorem) tak také nejde debuggovat. Debuggovat přímo jdou jenom procesory, které mají v sekci Debuggers zelený puntík a v sekci ICE/ICD Headers červený puntík - No Header "

aka specialna redukcia? s procesorom? Headers = redukcia /(bez procesora)

Ten ich headers je len obycajna redukcia z RJ45 (ICD2)

V tom se hluboce mýlíš. Je to napsáno v datasheetu, je to napsáno v Helpu MPLAB, napsal jsem to na tomto fóru. Nebudu se již po několikáté opakovat.