programator ISP 89s51

Zdravim potrebujem pomoc, programator postaveny, vsetko nachystane, problem software , hladam SW pre programovanie tohoto mikrokontroleru pod OS MS DOS, ak sa tu niekto najde kto mi dokaze poradit velmi pekne dakujem.

Ahoj,
programátorů, které programuji přes ISP mikrokontroléry 89S51, bude více. Vlož sem, prosím, odkaz na programátor, o kterém mluvíš.

no ono to je len take jednoduche, prikladam schemu
isp_prog_sch.png

Tak to je opravdu velmi jednoduchý programátor. Možná by stálo zato si postavit nějaký složitější, k němuž bude ovládací software.

Kde jsi k tomuto schématu přišel?

8051.host.sk lenze ono zatial som este iny nevidel, vraj tieto isp sa programuju jednoducho, ja mam program pod win, ale potrebujem pod dos, pretoze na pc kde mam win nemam paralerny port, a tam kde mam port nemam win, strasne nieco

Na odkazované stránce se nic o DOS verzi ovládacího software nepíše. Řekl bych, že nebude mnoho lidí jako ty, kteří by chtěli verzi pro DOS.

Co třeba si koupit do počítače řadič s paralelním portem? Kup si jeden z nabízených řadičů, nekupuj žádnou USB redukci, a můžeš programovat na počítači, kde máš Windows.

asi skor, daky iny pocitac, mam notbuka a taky radic tam nevopcham, alebo iny programator, namate nahodou schemu na nejaky na usb?

Použij třeba tuto PCMCIA kartu: czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50119

diki za radu, toto sa mi celkom paci

Než dát více než 1000 Kč za PCMCIA kartu, raději bych si postavil nebo koupil lepší programátor, pokud možno do USB. Např. programátor Weilei VP-190 (inovovaný Weilei VP-180).

tu výše popsanou redukci PCMCIA - LPT jsem si koupil před týdnem a teprve dnes se mi podařilo “nalít” první prg do S51. Ta instalace - pokud se podaří je to ok, ale pokud jsou pochybnosti -jaké ovládače použít, … Nakonec jsen stáhl - už ani nevím odkud - aktuální a s programátorem od p. Adama Dybkowského na isp-programmer.software.informer.com/, se první pokusy zdařily. Jen jsem musel vývod č.4 z LPT odpojit a vývody 1 a 19 na 74ALS244 propojit. Je také třeba nastavit v set-up jeho programu správné volby pinů, podle toho, jak to máte zapojené.
Moje zkušenost je taková, že s 4MHz Xtalem mi to nešlo, ale s 12MHz ok. Jo -a ještě taková specialita - s jiným 74xx244 mi to nejelo, jen s SN74ALS244! Tak hodně úspěchů.

jo a ta karta se dá nyní sehnat pod 500,-

nj naco vyhodit viac ako 1000 sk za kartu, ked mozem vyhodit rovno 3500 za programator, ja som chudobny student , a neviem kde este tych 1000sk najdem :smiley: :smiley: :smiley: