Sháním soubor ATLCDTX2.h z CD od knihy C pro mikrok. AT89S52

Zdravím, našel by se tu nějaký majtel knihy C pro miktrokontlorély ATMEL AT89S52 který by mi z přiloženého CD poslal soubor ATLCDTX2.h na Radeklibicher(zavináč)seznam.cz. Někde jsem to CD ztratil a teď su v háju. :frowning: Nebo nevíte kde by se to dalo stáhnut? Nikde to totiž nemůžu najít.
Díky moc.

:arrow_right: administrator: přesunuto z "8051 / 8052"
:arrow_right: administrator: přejmenováno z "ATLCDTX2.h"

Mám jinou knihu, (Práce s inteligentními displeji LCD - David Matoušek) - ATLCDTX2 tam jako modul popsaný je, zdrojáky nemám. Vždyť je to tak primitivní, snad není problém napsat si něco vlastního ne? :slight_smile:

Co v tom zdrojáku mělo být? (co to mělo dělat?)

Jsou to rutiny pro ovládání toho displeje. Bez těch rutin je skoro nemožný na tom LCD něco zobrazit.

Ješiš marja… Co je na tom protokolu pro HD44780 tak složitého?!

Spíš nesháněj ten zdroják, ale nauč se to LCD ovládat sám. Prospěje ti to víc, než nějaká zmršená knihovna, navíc psaná v C a pro chudáky 8051, který maj už beztak s Cčkem co dělat.

Opravdu, je to jednoduchý. Inicializace, to je pár řádků. Posílání dat/příkazů také není složité. Nic na tom není.
Pokud není problémem angličtina, sežeň si datasheet od toho řadiče, a přečti si, jak se s tím zachází. My ti kdyžtak poradíme.

Ale angličtina jaksi problém je. :frowning: Už jsem to zkoušel i bez těch rutin ale nějak mi to nejde. :frowning:

Neznalost Angličtiny je trochu chyba. Aspoň něčemu ale rozumíš ne? Zas tak složitě psané to nebývá.

Možná by se ti hodilo prostudovat tohle. Je to dobře popsané. dhservis.cz/lcd.htm

administrator: Dik, planoval jsem to presunout i prejmenovat, bohuzel, jak vis nemuzu :slight_smile:

hm…díky. A jak se dělá ta Inicializace? Nikde jsem pořádně nenašel jak na to.

Na to je inicializační sekvence…
zítra ti jí kdyžtak opíšu z knížky…

Inicializacia je dobre popisana napr. tu:

cmail.cz/doveda/lcd/index.htm

vypadá to, že to tam mají dobře, ale ten popis se mi zdá místy trochu krkolomný… :slight_smile: