ICD2 a Vista, Win7

Zkoušel jsem Vistu a zjistil jsem, že ICD2 nejde pod Vistou. Má tady někdo drivery? Googlil jsem jak o život a nevygooglil jsem nic.

Nemám Visty, ale měly by normálně s ICD2 fungovat.

To jsem si myslel taky, ale po vyzkoušení ve Vistě to píše, že ovladače jsou napsané pro starší verzi woken a nejsou kompatibilní se systemem Vista.

Zkoušel jsem i Windows 7 beta verzi a tam nejde vůbec nic, natož tak ICD2, nejdou žádné ovladače, ani ty, co jsou napsané pro 64bit Vistu, jako zvukovka, sitovka, gk atd. Jediné co jsem zjistil v sedmičce, že se systém tak 3x zrychlil.

V mé instalaci MPLABu nefunguje help, ale už od verze tuším 7.60 je podpora pro Visty a ICD2. Najdi si to v tom Helpu. Myslím, že někde děláš chybu.

Oproti XP, nebo Vista.

Oproti Windows 8 :smiley:

Oproti Vistě!!

A to ICD je pro 32bit, ja mám 64bit Vistu. To jsem asi měl napsat hned

edit: No a je to jasný

Tak jsem si najivně myslel, že využiju to C2D na 64bit systému. :smiley: :smiley: :smiley:

Verze MPLAB 8.14 a 8.15 by už měly podporu pro Vista 64 mít. Ovšem jen pro některé modely ICD2.

[code]2 Operating System Support
This tool has been tested using the following operating systems:

Windows® 2000 SP4, Windows XP SP2, and Windows Vista™ (32-Bit)* OSs

MPLAB ICD 2 P/N 10-00319 does not support 64-bit Vista.
MPLAB ICD 2 P/N 10-00397 supports 64-bit Vista.[/code]

[code]Win 2000/XP/Vista/Vista 64

Find detailed instructions at:
C:\Program Files\Microchip\MPLAB IDE\ICD2\Drivers\ddicd2.htm

Basic instructions are as follows:

Install MPLAB IDE v7.43 or higher for Win 2000/XP/Vista or 8.14 or higher for Win Vista 64.
Insert a communication board (standard or high-speed) into the MPLAB ICD 2 pod.
Connect the MPLAB ICD 2 pod to a PC USB port using a USB cable.
Follow the “Found New Hardware Wizard” to install the drivers (software) automatically. [/code]

Ja mám 8.10. Sosnu tu novou a zkusím. Jestli to půjde, je to super.

Edit 13:04 - Tak jsem neuspěl. Sosnul jsem MPLAB 8.15 a je to pořád stejný.

Neuznává to ty jejich drivery jako 64bit

Akorat nevím, co je to ICD3, ale zkoušel jsem i ten a nejde to POŘÁD!

jen pro úplnost, chci přidat ICD2 clon, POTYO1
icd3.jpg
icd2.jpg
64bit.jpg

Použil jsi drivery C:\Program Files\Microchip\MPLAB IDE\VistaXP64 ?

Přečti si i ReadMe, je tam zřejmě třeba nějaké nové dll .

Četl jsem soubor readme a C:\Program Files\Microchip\MPLAB IDE\VistaXP64 ? jsem zkoušel taky, ale prostě pořád stejná hláška. Kašlu na to, zlatý wokna xp. :smiley: :smiley:
Na jednom foru jsem se dočetl, že to někomu jde a někomu ne. Asi patřím do skupiny NE.

V tomhle má výhodu PicKit 2. Ten má plnou podporu a ještě jich může být připojeno současně několik.

Nemám Pickit. :blush:

Jak je to s tím debuggingem u Pickitu? Podporuje to nebo ne? Když už to máš doma, jaké jsou tvé dojmy v porovnání s ICD? Díky za info)

Edit: Tak jsem ICD2 rozchodil pod Vista 64bit.
Fígl je v tom, že driver z C:\Program Files\Microchip\MPLAB IDE\VistaXP64 se musí natlačit ručně!! Ne aby to hledalo a přiřazovalo samo. Všechno sám a ručně.
Akorát si myslím, že jsem včera dělal totéž, ale nešlo to a dnes je asi Saturn blíže zemi, tak to už jde. :smiley: Stíhá to 4 takty procesoru bez otevřených oken registrů kromě Watch (v něm 4).

Já věděl, že seš nejlepší! Sice nemám Visty64 a hned tak mít nebudu, ale stejně mám radost. Co kdybych to s mým Potyo1 někdy potřeboval?
PicKit 2 samozřejmě debugguje. Musím se přiznat,. že jsem to s ním ale nedělal. Teď dělám něco s 12F675 a s ním to holt nejde.
Ale používám teď zrovna PicKit jako logický analyzátor a to se mi osvědčil parádně.

Asi se budu červenat :blush: :blush: :open_mouth:

Potyo taky neumí 12F675 debugovat

Analyzator čeho?

Logický analyzátor…
PicKit_02.JPG

To je pěkný. Jakou to zvládne rychlost?

Jak tak koukám, asi by to chělo mět doma oboje. Jak ICD2 tak i PicKit2. ICD2 na debug a tohle jako analyzátor. Za ty prachy.

Mám oboje.
Rychlost? Maximální vzorkovací frekvence je 1MHz. Na obrázku je snímkový synchro pulz videosignálu PAL, který generuji pomocí 12F675. Funguje to až překvapivě dobře i když je to jen hračička. Ale uděláš s tím věci, které jsou s osciloskopem neřešitelné. Jsem rád, že jsem si dva kousky za těch 540Kč koupil. Teď už stojí dvojnásobek

Ku**a FAKT. 1025,- + košta. A zrovna jsem si říkal, že si ho koupím. Tak nic, někdy příště. Třeba to zase někdo, někdy, někde slevní na mnou přípustnou mez.

Tak jsem si sosl od Billa betu WIN7 64bit a můžu říct, že MPLAB v 8.30 má funkční ICD2 pod tímto 64bitem. Konečně užiju 2 jádra, 4G ramek a ICD2 dohromady.