Obvody GAL

Dobry den, potreboval bych realizovat kombinacni obvod, ktery by porovnaval dve 25 bitova cisla. Samozrejme ze by to slo realizovat z klasickych kombinacnich obvodu, ale vyhodnejsi by zrejme bylo vyuzit obvod GAL atd… Procital jsem stranky ruznych vyrobcu, ale nikde jsem se nedocetl jaky software je potreba k naprogramovani samotne funkce. Podelte se prosim o sve zkusenosti.

Vetsina vyrobcu dodava ke svym produktum take vyvojove prostredky… Urcite se da dohledat, jaky soft ktery vyrobce dodava. Ve skole momentalne pracujem s FPGA od Altery, ale je to stejny jako s MCU… Napises program(zde v Qurtus II, jazyk VHDL), prelozis, nahrajes do svaba… Oproti C mi prijde ten jazyk dost chaotickej… pokud v tom nebudes delat kazdej den, je jednodussi si to nechat naprogramovat… (treba xilinxy asix.cz/xildesign.htm).

Kdyby ti stacilo jednoduchy porovnani je/neni rovno, na to staci par XORu a velkej AND…

Podivej se na stránky Lattice. Je tam vývojové prostředí ispLEVER i pro GAL. Návrh obvodu je velmi jednoduchý a není potřeba zanlosti žádného jazyka. Prostě se nakreslí schema a vygeneruje se patřičný kód. Myslím, že je tam i jako příklad porvnávání 2 čísel.

Skus sa pozriet aj na ATF15xx od Atmela. V sekcii CPLD. Su tam aj nejake odkazy na sw. Volakedy som si porovnaval vlastnosti ATF s vtredy velmi reklamne protezovanymi cipmi MACH a vyslo mi, ze ATF15xx maju moznosti vytvorit zlozitejsiu logicku funkciu ako tie MACHy.