forum.mcontrollers.com - hlavní stránka forum.mcontrollers.com - fórum

.: fórum - hlavní stránka :.
Technology Stronghold by Rudolf Vesely
How to build Microsoft System Center hosted cloud series
FAQFAQ HledatHledat Seznam uživatelůSeznam uživatelů Uživatelské skupinyUživatelské skupiny RegistraceRegistrace
ProfilProfil StatistikaStatistika Soukromé zprávySoukromé zprávy PřihlášeníPřihlášení

Nahrada AT89S52
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> 8051 / 8052

Jan16
moderátor
moderátor

PříspěvekZaslal: 07 listopad 2008, 16:02    Předmět: Citovat

OtikM napsal:
Ahoj, zatim jsem si nainstaloval AVRstudio a WinAVR a zkousim v něm něco naprogramovat a testuji to na simulatoru.
Na co je avrlib? Je to jenom jakasi knihovna jak se s cim pracuje nebo to ma hlubsí význam?
Jak jsem to pochopil tak z Avrstudia budu muset c kod prevest do hex a pak použít nějaký jiný na vypálení do mikrokontroleru, který podporuje muj programator (sdk200-ponny nebo tak nejak). Mam pravdu?
Jaky soft mi vypálení umožní?
Jinak, jak tu pise kolega, si zapojim jak programator tak zakladni kit do pole. Máte nějaké zakladní schéma co musí být připojeno do ATmega32 (krystal, napájení)?

Předem díky za připomínky

OtíkM, sdk200ponny neznám, nejlepší a nejspolehlivější vynález co jsem měl tu čest s ním pracovat je tohle: http://jan16.czela.net/index.php?id=19&n=jak-naprogramovat-mikrokontroler-rady-89s-isp
K tomu můžeš použít i PonyProg. Stáhni si nejnovější verzi, podporuje už víc obvodů.
K tomu aby AVR fungovalo mu stačí připojit napájení + odpor z resetu na +, cca 3k3.
AVR se nastavují fusebity, můžeš nastavit interní RC oscilátor jako zdroj hodin, externí krystal, externí rezonátor, externí RC oscilátor,...a plno dalších věcí netýkajících se oscilátoru. Pozor, nesprávným nastavením můžeš to AVR poslat víš kam.
>>Napiš mi na mejl/icq/skype, vysvětlim ti jak na ty fusebity, pokud chceš.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Jefik
Anonymní

PříspěvekZaslal: 15 listopad 2008, 20:36    Předmět: Programator pro ATmega32 (a jine) Citovat

OtikM: Ahoj, právě koumu svou absolvetskou praci a chystam se v ní použít (pro programování ATmega128) programator dle AN910 (mirne upraveny pro ATtiny2313, ne pro AT90S1200). Je to zdarma, odzkousene(nekomu to na paralel nechodi, ja osobne s nim zacinal a good) a hlavne - staci Ti jeden program na vsechno -> AVRstudio!!!
...k tomu programatoru STK200: Použil jsem ho jednou (s PonyProgem) pro nahrání SW do programátoru pana Ruckla a ten je výbornej (je s nim teda více práce než s STK200 Twisted Evil ). Jinak programuju jedine tim.
...no snad o tom v dohledne dobe napisu neco na svych strankach http://jefik.wz.cz/index1.htm[/url]

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> 8051 / 8052 Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

Strana 3 z 3
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.