Komunikace 8051 s USB

Při seriovém přenosu mezi 8051 a PC pomocí USB-serial převodníku UMS3 od Asixu mi stále chybuje MSB. Při zápisu do uP je stále nastaven, při čtení z uP je vždy nulový. V čem může být problém? Chová se tak na různých přenosových rychlostech, v různých ověřených aplikacích. Díky.

nepouzivas 9b komunikaci? tu totiz ftdi neumeji. Nebo jeste jesli neni ftdi nastaven na 7bit (ted presne nevim, jak se nastavuje, je mozne ze mu konfiguraci posilaji VCP ovladace podle toho, co pozaduje program, pak by to melo byt vporadku).

Chtelo by to analyzator a mrknout na to…

Jinak muzes jeste vyzkouset loop-back - propojit Rx a Tx na tom modulu a terminalem si vyzkouset, jesli chodi alespon komunikace do ftdi a zpet.

Mimochodem ten obvod sezenes do 150Kc a konektor kolem 10Kc… :wink:

Tak to jsem právě vyzkoušel. Problém je už v UMS3. Přijímaný bajt má vždy nulový nejvyšší bit. Které nastavení by to mohlo ovlivňovat? Analyzátor právě nemám. Díky.

mohlo by to odpovidat 7-bit komunikaci - mcu prijme vzdy 1, protoze stop bit a klidovy stav na uartu je “1”, a v pc vidi “0”, protoze se ten 8. bit uz neprijima. To nastaveni by si ale mel ridit program, kterej po ty seriovce komunikuje, takze nevim, proc by to melo bejt nastaveny jinak, nez je zadouci… jeste se muzes podivat do spravce, jak je to tam nastaveny, ale pochybuju, ze to bude mit vyznam…

Tak díky za pomoc, nejspíš jsi měl pravdu. Žádná ze vzorových aplikací neupravovala přenosový režim a ten byl nejspíš nastaven skutečně na sedm bitů. Stačilo pustit terminál a potom doplnit do aplikací funkce, který nastavují právě osmibitovej přenos. Už mi to chodí. Tak díky za pomoc.

:slight_smile: Tak takovej problem jsem vazne necekal - program komunikujici pres UART bez jeho predchoziho nastaveni… :laughing: :unamused: :laughing: