Biprog a fusebity

Má někdo zkušenosti s programátorem Biprog?
Umí zapsat fuse bity?
Podle dokumentace to vypadá, že ne.

:arrow_right: administrator: přesunuto z "AVR"

Mam ho a rozhodne umi :unamused:

Díky za odpověď.

Tož taky sem si postavil BiProg a nějak mi odmítá číst fuse bity, on teda vlastně odmítá číst/zapisovat cokoliv.Přechod do programovacího modu se mu nezdaří :frowning: Přitom nahrání firmwaru proběhlo ok, a AVR Studio ho je schopno samo najít. Principielně mám verzi HW 4.1. Nevíte prosím někdo čím by to mohlo být ? Díík

Zdravim, ja si ho postavil a mel sem ze zacatku taky nejaky problemy. Zjistil jsem vsak, ze FW je OK a ze chyba byla mezi zidli a obrazovkou - nejdriv spatne zapojeny programator, pak spatne zapojeny nepaj.pole(kde sem programoval prvni chip), pak sem se dobu hadal s AVRstudiem jesi ho vidi, pak zminene Fuses…
Jak a cim si to programoval? Ja mel STK200 a SW Ponyprog, a zaboha sem tam nemohl dostat bootloader. Tak sem udelal jednu vec: Koupil sem jeste jednu megu8. Do prvni sem nahral FW Biprogu (Flash a EEPROM), pichnul do biproga (tim padem byl biprog funkcni, ale ja “touzil po bootloaderu” :blush: ) a naprogramoval bootloader do druhe megy8. Pak sem je prohodil, pres bootloader nahral FW a hotovo - krasne blika :bulb: :laughing:

Nejspíš bude problém v blbě nastavený komunikační rychlosti, BIPROG komunikuje rychlostí 115200baudů, defaultně na COM portu bývá nastaveno 9200 a pak se to pere zkus to přenastavit a mělo by to být OK :wink:

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
opraven problém s diakritikou

Muj problem je úplně stejný. Nezdaří se mu přechod do programovacího modu. Mam verzi HW 2.1 tu pres usb. Nastavovat rychlost dle predchoziho prispevku jsem zkusil, ale bez vysledku. Čím by to mohlo být? Předem dškuji za odpověď.

Mě přijde, že existují 2 typy lidí: 1. ti komu BiProg funguje na první zapojení.
2. ti komu to vůbec nejde.
Já jsem pátřím do té druhé skupiny. Bootloader sem nahrál pomocí Ponyprogu. Firmware a eeprom sem nahrával již pomocí AvrProg. Nahrávání software proběhne naprosto bez problémů. I AVR studio programátor bez problémů najde.
Tím ale všechny úspěchy končí. Přechod do programovacího módu se nezdaří a nepřečte ani pojistky ani nenahraje program. Testoval sem i samotný programátor a problém v desce ani sériové lince není. Programovaný procesor jde naprogramovat z ponyprogu a běží. Po drátech kterýma chci programovat sem programoval i samotný programátor. Takže už opravdu nevím kde je chyba.
Nevíte někdo zdali firmaware verze 1.5 opravdu pracuje správně nebo nemá někdo(pro kontrolu) nějaký starší firmaware ?

Mám funkčně sestavený a oživený programátor BiProg HW2.1 USB ale nevím jak jej připojit a nastavit v AVR Studiu. Mohl by mi s tím prosím někdo poradit? Jsem s AVR Studiem naprostý začátečník. Děkuji

skus pozriet tu, malo by to pomoct:

martinveb.ic.cz/Biprog/programmer.htm

Zdravím všetkých biprogových…
Postavil som USB biproga, sw aj hw O.K. Skúšal som páliť AT89LP2052 a o.k., idem sa pýtať keď flashujem AT mega8, tak najskôr mám nahrať sw do procesora a až potom fuses a lock bity??? alebo ako je to. Zakaždým keď prestavím lock bity tak prestane biprog komunikovať.
Hrajkám sa s tým už dlhšie a už som aj odprášil to FDI-čko.
Ďakujem za akýkoľvek príspevok.
JJ.

Zdar, vravíš, že BiProg je ok, ako sa ti teda podarilo odpaliť FTDI? a ktoru ATmegu8 ideš paliť? tu , ktorá je v BiProgu alebo nejaku inu, ktoru pomocou BiProgu ides paliť?

Inak ohľadom programu a FUSEbitou je to jedno, len ak tam nastavuješ iny zdroj hodin ako interny RC oscilator, tak ten iny zdroj hodin musi mat ten procak aj pripojeny. Inak po prestaveni poistiek ti nebude komunikovať…

Odpálené FTDI ?? úplne v pohode sa mi to podarilo, nakoľko som už nevedel kam, tak som začal merať komunikáciu medzi FTDI a Mega8, a asi som o niečo zavadil, a to mám plošák lakovaný. K tomu programovaniu. K Biprogu mám cez ISP pripojený kábel a na ňom päticu. Ak som to správne pochopil, mal by som to programovať sez ISP priamo na zariadení pod napätím a z patričným kryštálom aby mi to chodilo??

Ak by to bolo takto, tak pre ďaľšie moje hračky budem zakresľovať do schémy aj ISP konektor.

Zatim Dikes, až dorazí FTDI tak testnem, prípadne nahodím klasiku 232 prevodník a pôjdem cez COM port.

Tu megu8 v biprogu musis napalit. Najlepsie bootloaderom, potom davas firmware cez klasiku rs232(usb - podla pripojenia) a nie je problem menit firmware kedykolvek. Ale bootloader a fuse prvotne musis napalit cez klasiku ISP programator. Ak mas urobene zapojenie podla originalu, mas tam jumper na reset signal pre naprogramovanie procesora v biprogu a pre pouzitie biprogu ako programatora.

Nazdar nazdar… Asi je problem medzi stoličkou a klávesnicou. Už som v koncoch. 89LP2052 čítam, píšem v pohode, ale tá krepá Mega8 ani len obvod nenačíta. FTDI som vymenil, šlape, vôbec netuším kde je problém, asi budem musieť kúpiť pár nových Mega8 a odskúšať to potom. Aj som ich prepaľoval cez LabProg-48 a tam šlapú. Ešte som testoval Attiny2313, AT89s52, AT89S8252 a nič… A teraz už vôbec netuším kde je problem. Aby sa vedelo, Pri týchto pokusoch mám len nadrátovaný holý procesor cez MOSI, MISO, SCK, RST, GND a VCC. Pri 89LP2052 aj SS. LP-čka chodia a ostatné ticho tma. Prepálil som aj soft v Biprogu a stále dookola to isté.
Čo stým…

Dikes.
JJ.

Ešte som sa pohral… načítal som komunikáciu.
Ak sa v tomto niekto vyzná dajte mi vedieť kde robím chybu.

Dik.

JJ.



vypis komunikacie.doc (27 KB)

Čafte…

Tak som to konečne rozbehal, jasné že tie Megy8 boli locknuté. Kúpil som nové 8PU aj 16PU a idú, takže idem bastliť fusedoctor, a ešte skúsim cez Labprog-a zrušiť locky a fuses na tých ostatných.
Chyba bola na stoličke… Pre ostatných :: skôr ako dáte programovať alebo čítať v AVR studiu, tak prejdite záložky z lockmi a fuses , všetky fajky odstrániť a locky do “1” (no lock).

Kěď už som to sem dobojoval pokúsim sa urobiť full manual na rozbehanie BIPROG-u…

Prajem príjemné programovanie.

JJ