Hello World pro PIC18F452

Dobrý den, pokouším se přesunout jeden starší program z PIC16, kde mi už nestačí paměť na PIC18F452. S PIC18 dělám poprvé, takže bych potřeboval nějaký “Hello World” program pro začátek, např. blikání diody.
Tenhle prográmek jsem napsal v HI-TECH PICC18, naprogramoval PIC, mezi OSC1 a OSC2 zapojil krystal 20MHz + 2*22p k zemi, samozřejmě napájení, ale žádná z diod ani neblikne…

#include <pic18.h>

__CONFIG(1,HS);
__CONFIG(2,BORDIS & WDTDIS);
__CONFIG(4,DEBUGDIS & LVPEN & STVRDIS);
__CONFIG(5,UNPROTECT);
__CONFIG(6,WRTEN);
__CONFIG(7,TRU);

void Wait(unsigned long counter) {
	while (--counter != 0)
	{ ; }
}

void main()
{

	GIE = 0;
	SPEN = 0;
	SSPEN = 0;
	ADON = 0;

	TRISB = 0x00;

	RB4 = 1;
	RB5 = 0;
	
	while(1)
	{
		RB4 ^= 1;
		RB5 ^= 1;
		Wait(5000);
	}
}

Tuším, že mám něco špatně v nastavení oscilátoru, nebo obecně konfiguračních bitů, ale nevím co.
Mohl by někdo poradit, případně poslat ukázkový zdroják + HEX na blikání diody ?

Zkus přidat “adcon1 = 15”.

Tím bych nastavil RA4-RA7 jako digital IO, RA2-RA3 jako referenční vstupy a RA0 jako analogový vstup. V čem by mi to mělo pomoct ?

Hlavní problém byl v tom že jsem zapoměl MCLR připojit na Vdd, u PIC16 jsem to dělával v konfiguračním bitu (MCLRDIS), tady to bohužel nejde. A taky v tom, že při zapnutém LVP musí být pin RB5 uzeměn.
Teď jsem LVP vypnul, MCLR napájím, ale stejně PIC naběhne tak v 8 pokusech z 10. Je ještě něco na co jsem zapoměl ?
Díky

Tak promiň, já sice PIC18 nepoužívám (zatím), ale viděl jsem v nějakém datasheetu že PIC18 mají analogové vstupy i na portu b, proto jsem to pro jistotu napsal.

Nakonec jsem to vyřešil zapnutím PowerOn timeru a umístěním 100n kondenzátoru mezi Vdd a Vss. Teď už startuje dobře.

Ten kondenzátor 100n, ty ho tam nedáváš?? To je samozřejmmost, ten se tam dává vždycky… A zřejmě ti nabíhá pomalu zdroj napájení. Proto ti to blbne…

Právě že u tohodle zdroje jsem ho nikdy u PIC16 nepotřeboval. Nikdy jsem neměl jedinej problém s naběhnutím žádného PIC16, až s PIC18, takže mě to vůbec nenapadlo.
Proto jsem v prvním příspěvku radši popsal všechny zapojené vývody a součástky, jestli mi něco nechybí.
No snad alespoň tenhle příspěvek pomůže dalším začátečníkům s PIC18 :smiley: