Práce a zkušenosti s expanderem PCF8574P nebo PCF8574AP

Ahoj všem na této bezva diskuzi,
chci se zeptat, má někdo zkušenosti s expandéry portů na sběrnici I2C? Rád bych si rozšířil množství portů u Microchip PIC16F877A a chci k tomu využít osm expanderu Microchip PCF8574P (gme.cz/cz/index.php?page=product&detail=433-053). S expanderem ani s I2C jsem ještě nepracoval a celkem mě honí čas, takže jsem si říkal, jestli někdo nemá hotovou rutinu. Prosím, pokud máte hotový program, nahrajte mi jej. Předem mockrát díky.

Jinak pokud někdo neví, co je to expander PCF8574P (nebo PCF8574AP), tak je to obvod, který Vám rošíří porty. Jednoduše je připojíte k PICce a přes I2C jim posíláte informace, co na nich má být za digitální hodnota nebo že chcete hodnotu na portu vyčíst. Bezva věc na projekty, kde potřebujete hodně digtálních portů. Přece jenom i velká PIC16F877A jich má málo.

Když honíty lidi časem tak vám nikdo radit nebude :wink:

iic jsem ještě moc nezkoumal, ale v čem je problém? Nejde vám to? nebo nevíte jak to naprogramovat? Pokud vím tak většina piců má iic sběrnici integrovanou, na to žádné spešl rutiny nepotřebujete, jen si pročíst datasheet k tomu obvodu ;-§

jinak google? třeba tohle: dhservis.cz/iic.htm - tady je popis iic a všeho kolem - i tam je popis expandérů…

Pokud chceš I2C, mrkni sem, už jsem to tu řešil, konkrétně pro 16F877A. Třeba z toho něco použiješ.