Maticová klávesnice

V programování PIC jsem teprve začátečník a samouk, a asi jsem si vzal moc velký sousto, snažím se vytvořit generátor frekvencí, kde by se klávesničkou ta klasická s 12cti tlačítková zadala hodnota a podle toho by to pak generovalo, mám na to pic 16F628A. displej použiju až v pozdější verzi, první bude bez něj.
Neporadil by mi někdo aspoň pricipielně jak klávesnici správně číst a zpracovat zadaný čísla?

Máš připravené schéma zapojení? Tím bych doporučil začít. Na netu je jich sice dost, ale vnes do toho něco svého. Tím se naučíš nejvíc. Hoď to pak do fóra a poradíme.

Schéma je snad jasné ne?? Není mnoho způsobů jak připojit maticovou klávesnici.
Předně bych zkusil google. Ten sice v 90% případů nenajde nic užitečnýho, tak aspoň tohle by ti mohlo pomoct: sice to nejsou picy, ale princip je stejný:
dhservis.cz/dalsi_1/klavesnice.htm
Ahoj, Honza

Abych na Tebe nebyl moc zlý a nevymýšlel jsi vymyšlené, tak od Jiřího Hrbáčka vyšla už dříve publikace Komunikace mikrokontroléru s okolím 1 :smiley: . Je tady na fóru v odkazech. Mrkni tam. Když Ti nebude jasno ozvi se.

Dobrý výukový článek o maticové klávesnici byl v KTE v miniškolce programování mikrokontrolérů PIC pana Vonáška. Popisoval základy programování pro maticovou klávesnici, její princip a zapojení až se nakonec dostal k hotové rutině, která je dle mého názoru jedna z nejlepších rutin pro maticovku na řadě 16F.