Problém s programováním 89S2051

Ahoj, mám problém naprogramovat 89s2051. Programuju to tímhle:
jan16.czela.net/index.php?id=19&n=jak-naprogramovat-mikrokontroler-rady-89s-isp
Tento software sice nějak nepodporuje přímo 89s2051, ale zajímavé je, že když dám “signature” tak mi to napíše “Žádná odezva uC”. Což je mi divné. Myslíte že to může být nepodporou softwaru tohoto konkrétního typu?
Mám ještě jinou verzi programovacího software, ale pokud si dobře pamatuji, tak s tou se mi nepodařilo naprogramovat ani 89s51.
Ahoj, Honza

Podle datasheetu maji ty procesory jine instrukce pro Read Signature Bytes, tak by to skutecne asi jit nemelo :frowning: To je tedy docela mrzute… Jak ma programator poznat, o jaky procesor se jedna, kdyz si nemuze precist jeho identifikaci, protoze je pro to u kazdeho procesoru jina instrukce… :unamused:

No jestli to je tak jak rikas, tak to at mi s tim pos*** zadek. Na netu nikde zadnej software podporujici ISP 89s2051 neni (nenasel sem). Radsi se nebudu koukat o kolik sem si priplatil za to, ze jsem koupil verzi S.
Ale pokud vis o nejakym SW kerej zvlada 89s51 s hardwarem STK200 tak moc dik…
Zatim ahoj!

A mas vlastne dobre nastaveny LPT port? Osobne pouzivam tento programator: mytutorialcafe.com/Microcont … 089S51.htm
ovladaci software je zo stranok Atmelu “AT89isp”. LPTje nastaveny na ECP/EPP a funguje spolahlivo. Identifikacia zapojenych mikroprocesorov funguje tiez…

Nevim proč všichni házíte vinu na špatně nastavený LPT port. :slight_smile: Nastavení portu nema temer zadny vliv na tohle, to tak možná na tiskárnu. Port mám nastavený dobře, nejsem amatér ( :slight_smile: )a s tímhle programátorem jsem vypálil už asi 2000 programů. Jenom mi to prostě nechce sežrat ten 89s2051. :slight_smile: Programuje mi to spolehlivě při všech možných nastaveních portu. :wink:

Ten programátor co doporučuješ určitě vyzkouším.
Díky, Honza

obvod 74LS244 je jenom spinac, v tomto pripade dokonce stale sepnuty… je mozny, ze by pri prenosu dokazal trochu tvarovat signal, ale to je vsechno, akorat je tam trochu jine zapojeni :wink: takze by mohlo stacit jen podle toho schematu predratovat to puvodni zapojeni a zkusit ten druhej program :wink:

Ahoj pokud hledate dobrej programator tak tenhle je fakt super jede i pod 64bitovym sytemem (vyzkoušeno)

přikladam odkaz:
dybkowski.net/pages/en/electroni … ware/2-isp