JDM B programator

Na internetu jsem nasel upravene zapojeni JDM programatoru, pry by diky teto uprave meli jit bez problemu programovat i pic12f629 ktery ja ted potrebuju naprogramovat. Mam na zkusebni desce JDM programator od Belzy, a pres ICSP konektor se marne snazim naprogramovat ten pic. Pokud mate nejake zkusenosti s programovanim 12f629 tak mi prosim dejte vedet. Zapojene to mam takto:
RB6 = clock
RB7 = data
MCLR = VPP
5v = vdd
zem = vss
Programuju pres IC prog, zkusil jsem i PICProg4U a u obou mi to na konci pri kontrole hodi chybu. Je mozne ze mam taky nejak spatne nastaveny program, moc se v tom neorientuji.

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
(upravil jsem obrázek dip8_pic12cxxx_pic12f629_pic12f675.gif, aby byl viditelný)
dip8 pic12cxxx pic12f629 pic12f675.gif
jdm_mod.gif

Pokud se chceš víc věnovat programování PICů, nebylo by lepší si koupit nebo postavit pořádný programátor?
Třeba já jsem měl PICQICK a nestalo se mi, že bych měl problém. Protože neuměl nové tipy PICek, tak jsem ho prodal a postavil jsem si ICD2.0 a taky, zatím, nemám problém a ještě k tomu jsem získal za směšnou cenu (700,-) emulátor (debugger).
Já jsem taky kdysi dávno řešil řešil to, že jsem programátor neměl a snažil jsem se nějaký postavit, za co nejméně peněz. Ale po tom, co jsem neuspěl, a když jsem uspěl, tak to šlo a zrovna v době, když jsem chtěl programovat, tak to zase nešlo, jsem se rozhodl koupit pořádný programátor a mám od té doby klid a můžu se v klidu věnovat psaní programu a ne tomu, že jsem napsal program, chci ho vyzkoušet a programátor mi “zase” neprogramuje. Při psaní programu má člověk přemýšlet nad programem a ne nad tím, jak ten program do procesoru dostanu nebo nad tím, jestli mi bude programátor fungovat.

Ale je to věc názoru. :blush:

Jak nastavit IC-prog pro JDM jsem psal zde. JDM je opravdu skvělí programátor, pokud nemáš příliš vysoké nároky. Pokud by sis chtěl pořídit něco lepšího, tak doporučuji do toho zainvestovat (více jsem o tom psal zde). ICD je taktéž velmi dobrá volba. Získáš tím jak Microchip programátor, tak i emulátor.

12F629 pro programování potřebuje spínat napětí Vdd. To by snad úprava s přidaným fetem měla dokázat. Ovšem s ohledem na odlišný algoritmus musí být i podpora ze strany programovacího software. Nehavaruje ti to na kalibrační konstantě? Další problém může nastat, pokud naprogramuješ v konfiguračním slově pin 4, jako I/O. S tím si spousta programátorů neporadí. Jsi schopen PIC po programování přečíst?

Mno penez nemam moc nazbyt takze prozatim zustanu u JDM…
Dle vseho mam IC prog tedy nastaven dobre. Jeste zkusim zbastlit jeden programator na universalni desce - je jen na 12f629 takze uvidim, nejak zvlast bych to pak neresil, nez se naucim ty zaklady tak potrebuju naprogramovat par veci z ruznych zapojeni, a v tomto mezicase si budu muset vystacit s tim co mam.

//edit: zitra musim jeste koupit patici (precizni se mi do toho davat nechce) a konektor na RS232, mam tu jen do dps. Uvidime jestli to bude fungovat, tech 20,- co na to padne obetuju. Je to teda nouzovka jen kvuli tomuhle jedinemu mikroprocesoru. :unamused:

Jinak to jak nastavit IC Prog jsem mel z internetu kde popisovali nastaveni pro lidi co si chteji dat cip na Nintendo Wii. Shodou okolnosti pouzivaji na cipovani 12f629.

Tohle je psano na strance odkud mam tu upravu:

Tak, dnes jsem na zkusebni desce zbastlil jednoduchy programator urceny ciste na PIC 12F629. Po nastaveni PICProg4U jsem bezproblemu programoval, overeni probehlo v poradku a cele zarizeni funguje.

To je fajn! Možná by nebylo od věci zmínit schéma a nastavení PICProg4U pro příští generace. S jednoduchým programováním 12F629/12F675 bývají problémy.

To planuji, rad vyuzivam ruzna fora pro cerpani informaci a tak bych chtel taky dat zkusenosti dal. Takze v nejblizsi dobe predelam schema - je puvodne delany pro totalni neznalce elektra, takze je na nem zobrazeno jak ktera soucastka vypada a jak ma byt natocen tranzistor a podle toho se to paji. Ja to prebastlil na zkusebni desku a chystam si udelat v Eaglu tistak a pak ho tu i zverejnit. Prece jen i kdyz je to programator na 12F629 tak se muze hodit.

tohle je stranka odkud mam schema, mam to predelany do eaglu ale nevim jestli tam mam dat stabilizator nebo nechat jen konektor na pripojeni 5V

http://netcode.cz/articles/cheap-jdm-pic-programmer.aspx

Schema a deska, dodavam ve formatu pro Eagle 4.11. Byl bych rad kdyby sem nekdo pripadne uploadnul upravenou desku kdyby ji predelaval. Snazil jsem se o co nejmensi rozmer. Deska je netestovana, bude pravdepodobne zhotovena v nasledujicich dnech, za funkcnost nerucim!

//edit: Jeste jsem na tom zapracoval a ted jsem dosahl vysledku ktery se mi libi. Proto jsem vydal revizi B.
12F629.rar (21.8 KB)
12f629.rar (21.7 KB)