Jak zacit programovat?

V cem jste se ucili programovat mikrokontrolery? Meli jste nejakou ucebnici? Zajimalo by me kde vlastne zacit, pokukuju po konstrukci Chiponu 1 ale jsem stale na vazkach podle ceho se ucit.

:arrow_right: administrator: přesunuto ze sekce "Off - topic"

V případě Microchipu, jsem začínal s jednotkou P84, ale ta je dnes už příliš zastaralá. Chipon 1 je taktéž zastaralý. Pokud si něco chceš postavit, tak zkus spíše Chipon 2 od pana Vonáška.

Pokud chceš začít programovat Microchip, tak je nutné si první ujasnit jednu věc. Umíš anglicky? Pokud ano, jsi ochotný se učit převážně v angličtině?

Mimochodem, proč dáváš vše do Off - topic? Máš pocit, že programování není téma tohoto fóra? :slight_smile:

Anglictinu zvladam na urovni cteni, zvladam cist si nejake v anglictine psane stranky, ale nevim jak na tom budu s prekladem elektro terminologie.

Jeste jsem ted premyslel nad knihou Moderní učebnice programování mikrokontrolérů PIC 1. díl od Jiřího Hrbáčka.

Není nic jednoduššího, než nahlédnout do příslušné sekce.

To ano, vim o tom. Jen se rozhoduji s cim nejlepe zacit.

Ja jsem si koupil MIKROKONTROLERY PIC 16F87X a podle ní jsem se učil. Sosnul jsem MPLAB a dal jsem se do učení. Trvalo mi asi 3 měsíce, než jsem vše pochopil. Ale po 2 letech mám pořád mezery. Ted jsem si nedávno ubastlil ICD2.5 a mám ušetřeno 1/2 času, protože emulator je super věc.
Programy píšu v asembleru. Někdo ho odsuzuje, ale já jsem s ním spokojenej. :smiley:

Třeba ti s výběrem trochu pomohu, zde se dají stáhnout přeložené datasheety pro některé PIC.

copsu.cz/mikrop/download/