Dálkově i místně ovládaný stmívač osvětlení - problém

Ma nekdo zkusenosti s timto zapojenim?

dhservis.cz/dalsi_1/stmivac_do.htm#0

Vcera jsem jej sestavil, dnes jsem si naprogramoval procesor pomoci JDM programatoru a programu ICprog, dle navodu na oziveni jsem uspesne dosel az k bodu kde se uci dalkovy ovladac, na zadny ovladac v domacnosti zarizeni nereaguje. Promeril jsem celou desku na pripadne propoje a jine nedostatky, vse se zda byt v poradku. Kdyz zapojim vykonovou cast tak jde ovladat zarovka mistne, jde nastavit intenzita svitu, takze mistni ovladani mi jde. Pokud by nekdo mel nejaky napad kde muze byt chyba nebo jak na ni prijit budu velice vdecny. Dekuju.

:arrow_right: administrator: přesunuto ze sekce “Off - topic”

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
(přesunul jsem obrázky z imageshack.us do příspěvku)

//edit: diky


Já měl kdysi taky problém s příjmem IR kodu a po patrání jsem zjistil, že místo příjmače 36kHz mi prodali 56kHz, i když jsem chtěl 36kHz. Vyměnil jsem ho a bylo vše v pořádku. Zkus jiný přijimač, možná bude problém právě v něm, když ti jinak vše funguje.

Mam zapojeny 36kHz, a mam tu v supliku i 56khz, takze je zkusim vymenit, diky

Tak, ted mi to uz reaguje na pokus o nauceni se kodu, ale pote mi to uz nereaguje…

Večer to zkusim ubastlit na nepájivém poli a pak napíšu, jak to jede mě.
A ještě k ovladači, není ovladač jako ovladač. Přečti si nějaký článek o RC5.

22.3.08 Mě to reaguje jen na 1 ovladač ze 4 co mám doma,ale asi se to jen naučí a neovládá. Zkusím upravit čtení kodu.

Mel bych sem napsat jak to nakonec dopadlo. Napsal mi autor ze podle popsaneho chovani mi to nechce vzit dalkovy ovladac ktery zkousim. Skoda ze to byl ovladac ktery jsem mel vyhrazeny pro tuto cinnost a pro ovladani pc. Ted abych se poohlednul po nejakem ovladaci. Ale to mi nevadi, zatim to nainstaluju na sve misto a budu zatim vyuzivat jen ovladani mistne.