Silabs

Zdravim!

Mám procesor C8051F120 a ten sa dá programovať a odlaďovať cez rozhranie JTAG. Mohol by niekto poradiť, nejakú schému alebo nejakú adresu, kde by sa dalo niečo zohnať k tomuto rozhraniu.

Ďakujem!
Igor

No, jestli chcete prostě programátor, nebo něco podobného, tak bych zkusil strýčka gooogla, ten Vám něco vygooooglí. Já JTAG nikdy nepotřeboval. Dle mě zbytečnost, i když oobčas by se mi něco s podporou JTAGU hodilo… Hodně úspěchu,
Honza

Zdravim!

Ja to potrebujem programovať aj odlaďovať. Mám k tomu soft a chcem si spraviť menšiu vývojovú dosku.

Igor

Se Silabsem je trochu problém. Dá se koupit krabička, která ty procesory programuje (větší přes JTAG, malé přes jednodušší rozhraní po méně drátech). To programovadlo může být přes USB, dříve dělali (nevím jestli se ještě dá koupit) přes RS232. Dodávají to včetně kitu a velmi omezeného vývojového systému. Program musíte vytvořit v něm, nevezme to hex soubor z jiného překladače :angry: Mají úzkou spolupráci s Keilem a když chcete psát větší program, pak jedině ten Keil. Na bastlíře se jaxi pozapomělo. Protože jsme potřebovali posílat nové verze programu k zákazníkovi, který by si je do procesorů flashnul sám, vysvětlovala se “nestandardní” situace až výrobci a výsledkem bylo zakoupení programovadla přes RS232 s ovladačem pro hex formát. Takže pokud se s tím neživíte, doporučuji používat procesory jiných výrobců.

Zdravim!

Ďakujem za odpoveď, aj keď ma moc nepotešila.
Týka sa tej vývojovej dosky, čo ponúka Silabs na webe k tomuto procesoru?

Igor

Používám k plné spokojenosti vývojový kit C8051F040 DK. Je k němu šikovné vývojové prostředi spojené s JTAGEM kitu přes USB nebo seriový port. Tenhle kit má kromě jiných sběrnici CAN a stránkování pro nastavování registrů . Jednoduší práce je s kitem C8051F020 DK , který
CAN nemá a registry se mohou nastavovat přímo. Na webu nebo na CD jsou k němu některé řídící a nastavovací programy.