mikrokontroler pickit 2

Pujcil sem si na cviceni tuto vecicku abych si to trochu procvicil mno zatim sem jeste nesehnal USB do pocitace ale behem 3 dnu by mi to melo dojit. Mam ale otazku nez sem si to vypujcil profesor rek ze se u tohoto typu nesmi debugovat jen programovat nejak mi to unika asi ale nevim co tim chtel rict ?? resp prosim o zkusenou radu abych si pripadne nemusel misto stipendia utrhnout hlavu.

Pokud máš PICKIT2 i s nějakou stavebnicí, tak tam je třeba procesor, který nejde PICKITEM debuggovat? Ovšem překvapuje mě, že jsi se nezeptal profesora, v čem je problém. Obecně jde PICKITem debuggovat spousta procesorů.

Mě spíše překvapuje slovo nesmí.
Používat PICkit-2 jen jako programátor, to by byla velká škoda.

Dloobiku: Jaká škola?

mno tak priste se ho uz zeptam ale myslim ze mi to stejne nic nerekne resp skolou to urcite neni :slight_smile: mno hlavne co kdyz budu nahodou debugovat poskodim to nejak??

Nemyslel jsem, že je to školou, jenom jsem byl zvědavý, na které škole se pracuje s PICkit.

Nemyslím si, že to vůbec jde nějak poškodit. Pokud na to omylem nepřipojíš vysoké napětí, tak by to na ICSP vodičích mělo rozchodit všechny běžné chyby (zkraty, připojení potenciálů, …).

ja sem z FEKT VUT obor mikroelektronika a zarizeni uci nas hrat si stim na pickitu ICD2 nebo jak to ted jmenuje tohle mam na doma jen na douceni pac sem vychodil skolu kde se nam o tomhle ani nesnilo narozdil od nekoho kdo umi programovat tohle uz od sedmnacti .) veskole delame na PIC16F690

tak sem to zapojil ale zahy sem zjistil ze se mi do boardu nejak nedostava stava pise to nejaky error 00024 couldnt establish vdd(write 5, read 0) nebo tak neco zkousel sem to kalibrovat pomoci multimetru ale hlasilo to invalid hodnotu vdd at uz sem zadal cokoliv chybu 00024 to hlasi v mplabuv7.6 i 8.00 ale calibroval sem to v pickit2 v2.40 kde vlastne ani pic16f690 neni v nabidce resp vsude udavaji ze patri do midrange v nabidce family… nevim co stim je ptal sem se zkuseneho cloveka a ten mi trvdi ze mi chybi nejake propojeni jumperem citak neco

Z toho, co píšeš, opravdu nejsem moudrej. Netuším ani, co jsi k čemu připojil. Pokud nemáš zdroj Vdd u aplikace-target, tak musíš povolit napájení z PICKIT2 a nesmíš v tom případě překročit odběr 100mA.
A co se týče debuggingu, tak 16F690 debuggovat nejde. To je nejspíš věc, kterou ti chtěl tvůj vyučující říct.

Mno mam to propojene USBckem do PCcka stim napajenim newim jak to myslis, neco takoveho sem cetl v user guid ale reseni myho problemu to nevyresilo jak to mam nastavit ? nebo je nutny mit napajeni externi navic jeste k tomu usb ? S tim targetem mi to proste nejak blne… a to ze se nesmi debugovat uz sem asi vstrebal :slight_smile:

Co třeba tohle:
PICKIT2.JPG

tak to potom musim mit nebo se samotnou deskou pac tohle sem delal a vdd target mi to stale hlasilo chybu pickit jen jaksi zacal blikat…

Moje maminka říkávala:“S tebou je řeč jak rozprávka”
Tvůj problém je nejspíš triviální, ale když ho nedovedeš ani pořádně popsat, tak těžko radit.

Tak to je problém v PICkitu, pokud Ti to zahlásí tuto chybu, tak musíš vypojit PICkit, dat connect, pak PICkit připojit a dat connect ještě jednou.
Já mám stejnej problém, ale jenom když probudím počítač ze spánku a dělá to pouze u IBMek a řešení je takový, že po probuzení ze spánku musím dát první connect a pak začít programovat.
Doufám, že v příští verzi SW to opravijou.
Programování zdar

hmm diky za tip hnedle to zkusim jak se dostanu dom ale myslim ze to bude chyba vyroby pac ostatim co si to vypujcily to delalo taky a radsi si pujcily jiny uz funkcni:) a to moje vysvetleni …nojo nekdo ma nekdo nema…