Může někdo pomoc jak stáhnout program z procesoru ?

Dobrý den

chtěl bych se zeptat jetli má někdo zkušenosti s programovaním 89C51 na programatoru preprom-02 od Elnecu.
Potřeboval bych získat starý program z tohoto procesoru.
Programator mam pripojeny, software funguje, dokonce funguje i stahnuti dat z obvodu do bufferu. Avšak když si prohlížím buffer je naplněn pouze hodnotou FFFF , i přestože program je fyzicky v procesoru.

Popřípadě existuje jiná cesta než použít preprom-02 k ziskání programu.
jakým způsobem se dá program získat?

Diky za všechny nápady a pomoc

Ahoj Marku,
pokud je 89C51 uzamčen, tak z něj data nedostaneš. Mikrokontroléry se uzamykají proto, aby je nemohl nikdo kopírovat.
Jestliže jsi daný 89C51 vytáhl z nějakého komerčního zařízení, tak je s největší pravděpodobnosti uzamčen.

Zdravím
nevím jestli je procesor uzamčen, jak se to dá zjistit ( jsou to snad ty hodnoty FF co načetl preprom02?)?
Procesor jsem programoval na střední škole jako svoji práci používali jsme školní programátory které uměly pouze zapisovat žádné zamykání jsme se neučili, tak sem si sehnal ten preprom02 který umí zpětně číst a zkouším to nějak dostat ven.

Takže ale pokud je procesor zamčený neexistuje žádný způsob jak s tím pohnout?

Můžu ten procesor klidně někomu poslat poštou kdyby věděl jak se z něj dá číst.

Pokud si dobře vzpomínám, tak ano. Microchip například vykazuje samé 0 a 8051 dávají FF. Také to může znamenat, že je prázdný (např. jsi jej omylem vymazal) nebo je nějaká chyba na straně programátoru.

Nejde to, viz.:

Osobně jsem to nezkoušel, ale existuje jistý způsob, jak to dostat ven. Používá se k tomu pin EA a instrukce movc. K MCU se připojí externí EPROM, ve které se náchází program pro čtení vnitřní ROM a která musí být větší než vnitřní ROM. Aktivuje se signál EA tak, aby MCU vykonal instrukci z externi EPROM a provedl se skok na adresu za vnitřní ROM (pro 8051 např. 0x1000). Signál EA se deaktivuje a instrukcí movc se čtou instrukce z vnitřní ROM a posílají se třeba sériovým portem do PC.

Zní to opravdu moc pěkně :smiley:. Jsem rád, že vyvíjím Microchip…