Timer v Stm32f103

Ahoj, chcem poprosit o radu, robim zariadenie
Na meranie otacok nejakeho pristroja potreboval by
Som poradit ako rozbehat timer v rezime counter
Na procesore stm32f103rb, aby mi to samo ratalo externe impulzy ja by som raz za cas otacky zobrazil a vynuloval pocitadlo timeru a znova zacal merat.

Dakujem za kazdu radu.

A jakou potřebuješ měřit frekvenci? Mě osobně se princip jakým to chceš dělat neosvědčil, protože chybí jakákoliv filtrace, ale možná jsem to jen neuměl správně nakonfigurovat. Osobně to dělám tak, že si udělám rychlej čítač, kterej běží třeba na 100us a v tom to všechno řeším.

Zdravim, frekvencia ktoru meriam je max 300impulzov za sekundu. Napadlo ma este merat to bud v timery alebo externym prerusenim a merat kolko impulzov pride za nejaky cas.

Tak to bych to klidně udělal v přerušení od čítače v režimu timer a udělal si tam i nějakou filtraci. Jsem přesvědčen, že dosáhneš lepších výsledků než to dělat v režimu counter.

Dik za odpoved,

asi to urobim v casovaci 10khz, aj ked neviem presne este ake kratke budu tie impulzy.

I hodně krátké impulsy ti vydetekuje externí přerušení (dá se nastavit na náběžnou/sestupnou/obě hrany). Zbytek uděláš v čítači.

Ak dáš za zdroj impulzov deličku dvoma, tak len zvýšiš presnosť merania na dvojnásobok a signál bude cca 1:1

Dik za odpovede,

Spravim to tak ze budem inkrementovat pocitadlo v
externom preruseni a raz za 200ms ho zobrazim na displeji.

To právě nebude moc přesný. V tomto případě je lepší měřit periodu.

Ako konkretne merat periodu? Resp. Coho cas merat?

R

V externím přerušení zapneš/vypneš čítač. To co je v čítači je perioda. Napsal jsem to zjednodušeně a jde to udělat na 32F103 i tak, že čítač sám tu změřenou hodnotu někam uloží a Ty ji jen vezmeš a použiješ. Netuším jak moc ovládáš HW tohoto procesoru ani jak moc to umíš v C. každopádně v user manuálu najdeš vše.

Dik za odpovede, C poznam teda viem
Si to nakodovat avsak prosim ako najjednoduchsie
Postupovat pre nakonfigurovanie pinu PA0 ako vstupu
A prepojit ho s konfiguraciou prerusenia aby som vedel
Spracuvat impulzi na PA0 vo funkcii prerusenia.