Problém s PWM

Dobrý den, používám následující zapojení s tím že tranzistory bs170 slouží k zapnutí jednotlivých LED diod. Spodní tranzistor IRF540 je ovládán pomocí PWM a mám následující problém. Při nastavení čítače u PWM na maximální hodnoty je vše v pořádku. Pokud nastavím hodnoty menší, například okolo poloviny z rozsahu, objeví se problém. S počtem rozsvícených diod klesá jas. Pokud rozsvítím jednu diodu, svítí viditelně víc než pokud rozsvítím všechny diody. Čím je to způsobeno? Potřeboval bych tento jev eliminovat. Ještě doplním, že LED diody mají typické napětí 3,3V při 20mA. Děkuji za jakékoliv rady.

Zdar.
Těžko hádat, kde u tebe nastala chyba, protože jsem nikdy nepoužil toto zapojení.
Můžeš mi prosím prozradit nač tam máš ty šotkyho diody?
Zkontroluj si, zda ti něco neomezuje napájení. Podle přepočtu by ti ty diody měly cucat něco přes 100mA.
Pokud máš např 150mA stablík a máš na něm ještě procesor, tak jsi možná dosáhl proudového limitu.
Tipuji, že vše řídíš pomocí procesoru. V tom případě nechápu, proč potřebuješ IRF540 pro PWM, když můžeš PWM posílat čistě na ty BS170.

To celý zapojení je trošku složitější. Vzal jsem to důležitý z toho, aby se v tom dalo vyznat. Ve skutečnosti jsou na každé LEDce 2 tranzistory bs170. PWM signálů mám 6 připojených na 6 IRF 540. Pro zjednodušení si představ, že máš 5 LEDek. Každá ledka má svou vlastní PWM a jednu společnou. Já si můžu tranzistory bs170 přepínat u každé LEDky kterou chci PWM použít. Já potřebuju, aby když 4 LEDky svítí ze společné PWM a poslední svítí ze své PWM a obě jsou nastaveny stejně, aby i LEDky svítili stejně a to se právě neděje. SB160 je tam na usměrnění, protože se mi stávalo, že signál šel přes jeden tranzistor bs170 dolů a přes druhý, který byl rozepnut šel signál nahoru, protože má nějakou ochranu. SB160 tenhle problém vyřešily. Proudového maxima jsem nedosáhl, protože zároveň 4 ledky svítí míň než poslední. Proudu je určitě dostatek. Proto to moc nechápu.

Tranzistor FET má v sebe antiparalelnú diódu, preto sa ti zopnutím jedného mohol dostávať signál do druhého. No sietiť by to nemalo, lebo polarita tej diódy je opačná.

Problém zistíš veľmi jednoducho nechaj všetko rozsvietené bez PWM a zmeraj napätia medzi DS jednotlivých tranzistorov a samorejme tiež napájacieho napätia.

Buď Ti poklesne napájacie napätie vplyvom vnútorného obmedzenia v zdroji (napríklad vyšší vnútorný odpor v baterke) alebo dostatočne neotváraš tranzistory.

O ty diodě ve FET jsem se pak dozvěděl no. Proto jsem to vyřešil těma SB160. Každopádně díky, bylo to asi těma tranzistorama. Zvetšil jsem předděličku u nastavení čítačů a už v tom není rozdíl, nebo možná je, ale není viditelný. Akorát se mi zmenšil rozsah, kdy se mi mění jas. Předtím se měnil asi do hodnot OCR okolo 400. Teď se to mění tak do 100. Používám 10ti bitový čítače. Ale to už všechno vyřeším programově. Díky moc. Zas jsem o něco chytřejší.