Upload programu přímo z Atmel Studia

Ahoj, nemá tady někdo zkušenosti s uploadováním programu přímo z Atmel Studia 7? Mám desku AtMega2560 Rev.3 a chci něco zkusit psát. Problém je,že nemám ten převodník nebo co to je, přes který bych to mohl nahrávat. Tak mě napadlo, když program od Arduina umí nahrávat přes usb přímo do desky, jestli by to nemohlo umět i Atmel Studio. Už jsem o tom něco hledal a četl, ale nevím si úplně rady. Předem díky :slight_smile:

Trošku jsem se o tom bavil tady: https://forum.mcontrollers.com/t/mikrofon-s-malou-citlivosti/3698/1 , ale to Uino hexa soubory uploadovat neumí nebo se mi aspoň nepovedlo to otevřít.

Klidně jsi mohl pokračovat v původním vlákně, ale nevadí. Pořiď si USBasp programátor. Na AliExpress se dá pořídit cca za 30 Kč. K němu si stáhni software - na stránce fischl.de/usbasp/ jsou dokonce 4 různé programy, kterými lze HEX do procesoru nahrát. Vyzkoušený mám jenom eXtreme Burner. Dá se jednoduše rozšiřovat o procesory, které nejsou při instalaci k dispozici (jednoduchý XML soubor s parametrama).

Když se zeptáš strejdy Googla, tak Ti určitě poradí i jak zaintegrovat podporu pro USBasp programátor přímo jako externí tool pro Atmel Studio, ale myslím si, že použít Atmel Studio na vytvoření programu a HEX souboru s následním vypálením do procesoru pomocí eXtreme Burner (nebo kteréhokoliv jiného programu spolupracujícím s USBasp) “externě” asi nebude tak velký problém.

Když se tak dívám, tak jsem to asi našel i v česku, těch pár korun bych v tom klidně nechal, ať nemusím tak dlouho čekat. Jestli je to teda ono, tak je to i tady: banggood.com/AT-AVRISP-AVR- … wAQAvD_BwE . Nevím moc jak se ve výsledku liší, ale asi je tam jinačí firmware že? Jenomže těch je hodně a nevím pořádně který má nebo jestli má vůbec nějakou výhodu.

Jinak sypat to přes ten program od toho programátoru problém není, svým způsobem jsme to tak dělali i ve škole, akorát že to byl nějaký program v javě, který to tam sypal a šlo to přímo přes usb. Ten mi ale na té mojí desce už nefunguje. My jsme ve škole měli nějaký kit, na té desce byly různé komponenty a všechno to bylo při jednom…displej, klávesnice, ledky atd. Kdyby ses chtěl podívat, tak ten program je tady: uloz.to/!164udsJuz7QX/pripravek-rar . Ale to je ti asi k ničemu. On mi najde ten port, ale už mi to tam nenasype, protože mu chybí spojení. Na té školní desce byla kombinace dvou tlačítek, která to pustila. Vlastně, tam se asi jednalo o nějaký program, který se nahrál do té desky a obsluhoval to, že?

Je to ono. Stovka rozdílu není tak velký problém. Já jsem tenhle programátor stavěl (podle www.fischl.de) pro kamaráda a funguje ke vší spokojenosti - dokonce i pod Windows 10. Našel jsem k němu i firmware pro AVRISP MkII, ale ten jsme nějak neměli potřebu testovat.

Tak já teda vezmu ten z toho arduino-shopu a kdyžtak se ještě ozvu, kdyby byl nějaký problém. Díky :slight_smile:

Tak jsem to rozchodil vcelku rychle. Spojil jsem to přímo s Atmel studiem. Inspiroval jsem se tady: whitfieldstreet.blogspot.com/201 … -2560.html

Vypadá že to funguje jak má, díky moc :slight_smile: