Měniče buzení

Zdravím do fóra,
poslední dobou mně docela často nastávají problémy s obvodem A316J, který používám pro buzení výkonových IGBT. Po několika dnech nebo i týdnech provozu, obvod začne hlásit chybu buzení IGBT tranzistoru, že tranzistor špatně spíná. Podle diagramu v manuálu je překročen spínací čas a napětí na tranzistoru. Ještě pro doplnění používám na výstupu tranzistory v doporučením zapojení na zvýšení proudového výstupu. Při kontrole osciloskopem je výstup naprosto ok. Kontrola tranzistoru také. Chyba vyskakuje i při ladění na napětí ca 30V a proudu ca 1A, pracovní proud je asi 60A a napětí 530V. Ještě zkusím porovnat na osciloskopu křivku napětí vstupního pulsu a výstupu tranzistoru. Jen mně tak zpětně napadá, že četnost se zvýšila s přechodem odběru součástek u TME, ale to je jen zatím subjektivní dojem. Jestli má někdo podobné zkušenosti, nebo používá jiný typ buzení IGBT. Podle katalogového listu je výrobce HP, ale v dnešní době to bude kdoví jak. Další možnosti by bylo vyřadit v obvodu vazbu hlídání IGBT, to bych ale asi musel nějak upravit řídící program, nebo si hlídací logiku navrhnout svou a používat jiný typ obvodu na buzení IGBT.

Objednaj obvod inde, zeby tme kupilo o zlutakoch 3 akost?
Spicky v napajani mas osetrene?

Kouknul bych se na napájení jestli není problém tam.

Používám na buzení IGBT hloupý TLP-250 a HCPL-3120. IGBT sixpack 50 - 90A, napětí 550 - 640V. Už několik let stovky kusů měničů bez problémů.

Není jistý jestli ti to chytá desaturace, může to bejt vstupní napájecí napětí na logické straně, saturace nebo UVLO na IGBT straně. Všechno hrabe do Faultu…
Prvně bych to asi zkusil promrazit a zahřát, máš-li dobře ošetřený napájení na sekundární straně.

Zdravím a díky za názory,
kolísání napětí mne také napadlo, ale mám tam všude elyt, tantal a keramiku, i podle oscila vše ok. Po určitém bastlení jsem upravil časovací kapacitu ze 100pF na 133pF a vše se uklidnilo. Stejně mně to nedává zatím klid a jistotu co s tím pro příště. Podle průběhů na osciloskopu je vše ok pro optron i IGBT tranzistor, takže si musím nachystat nějaký měřící připravek a vše si ujasnit. Podle časování průběhů nebyl důvod k hlášení alarmu, takže až budu vědět jasně na čem jsem. Zatím jako jedinné možné mně napadá mírný posun v nastavení A316J, který rozhodil časovací obvod, to si ale ještě prověřím.