PVKpro a PVK74 od Asixu

Zdravím všchny!
Před časem jsem začínal s PVKpro od Asixu. V té době jsem s nim byl spokojen. S narůstajícími nároky jsem si tenkrát pořídil také PVK74 (oba na COM port). Z různých důvodů jsem se pak programování dlouho nevěnoval. Teď se ale situace zmenila a já bych rád oprášil tyto historické kousky. PVKpro mi chodí s PIC16F84 ale nemůžu přijít na to proč se mi nedaří nahradit jej PIC16F627A. Procesor lze naprogramovat ale v zapojení nechodí a nelze ho ani vymazat. K PVK74 jsem nenašel žádný software, který by s ním fungoval. Na stránkách Asixů jsem také nepochodil. Oba výrobky jsou jako nové. Moc jsem je zatím nevyužil:-(.
Shrnuto a podtrženo: rád bych se stávajícím vybavením programoval 16F627/628 a 16F874. Uměl by mi někdo poradit?
Za každou odpověď předem děkuji.

Myslím, že se nevyplatí probouzet zoombie. Proč by měl fungovat programátor s procesorem, pro který není určen?
16F62X.JPG

Na stránkách asixu v sekci Download - program UP/HELP-CZ.CHM píšou:

"…Podporované typy součástek
PIC16F83 / 84 / 84A
s omezením PIC16F627 / 628
Programátor PVK-Pro nemůže vyhovovat programovacím specifikacím procesorů, u kteréch může pin MCLR pracovat jako I/O.
Procesory PIC16F627/628 nesmí být programovány nebo testovány v programátoru PVK Pro, pokud mají pin MCLR nastaven jako I/O. Mohlo by dojít ke zničení programované součástky nebo i hardwaru programátoru.

Nastavit pin -MCLR jako I/O je pro použití v této desce bezúčelné, proto nemožnost programovat takto nastavené procesory není příliš omezující…"

Myslel jsem si, že pokud MCLR nepoužiji jako I/O, tak 16F627čkou můžu směle nahradit 16F84ku :frowning:.

Nemáš třeba problém s LVP? Napiš něco bližšího, jinak těžko radit.

Kdybys náhodou tápal, co je to LVP, tak to znamená programování nízkým napětím. Microchip můžeš programovat buď vysokým napětím (HVP - High Voltage Programming) 13V na MCLR nebo nízkým 5V (LVP - Low Voltage Programming).
Pokud máš programátor, který podporuje HVP, tak je to mnohem jednodušší.

Zamysli se nad tím, co ti jankop řekl hned na začátku - pokud je SW toho programátoru už léta neaktualizovaný, tak ho stejně moc nepoužiješ. IC-prog s JDM programátorem by ti pomohli více, viz.:
https://forum.mcontrollers.com/t/pic16f873a-jak-ho-naprogramovat/254/1

Vyndej z PVK74 ZIF patici, spoj jí s JDM a budeš mít skvělý programátor :slight_smile:.

Ještě mám pocit, že považuješ za totožné procesory 16F627 a 16F627A. Nemusí to být pravda a programovací algoritmy verzí A se občas liší.

Děkuji za připomínky i za nápady.
PVKpro se mi líbí m.j. proto, že hned můžu aplikaci také odzkoušet (těžce nesu, když na něco nemůžu přijít). Problém asi bude v konfiguračním slově. Až to odhalímpodám informace. Co je LVP vím.
Nad programátorem JDM zapřemýšlím a asi do něj také půjdu.

Kdybys byl konkrétnější, tak už jsme to nejspíš odhalili. Ale nechci tě připravit o pocit vítězství ducha nad hmotou.

V PVKpro se zdá, že PIC16F627A jde naprogramovat. Vše se tváří, že je v pořádku. Pokud ale potom verifikuji data, tak mi to napíše hlášku:
Nalezen rozdíl v pojistkách.
Adresa: 2007
Předpokládaná hodnota 0001
Vyčtená hodnota 3FFF
Zkouším modifikovat konfigurační slovo, protože to s tou adresou asi souvisí. Nicméně na to nemůžu přijít.
Další věc co mě zaráží je, že když součástku smažu, tak po kontrole smazání mi program ohlásí, že součástka smazaná není :frowning:.