Přesné měření ADC + galvanicky oddělená komunikace

Ahoj,
v minulosti sem si postavil hlídání článků baterie 2.8-3.6V pomocí PIC12F1822.
Na každém seděl jeden a přes 2x817C sem si posílal data do nadřazeného MCU.
Jenže to má několik nevýhod. Při překřočení 3.45V jsem spínal mosfetem zátěžové odpory, abych srazili napětí na článku. Tím se to celé ohřálo a měření napětí ulítlo. Nevím jestli na to měl vliv odporový dělič. Na ten sem použil kvalitní odpory, nebo se rozhodila interní napěťová reference, nebo samodný ADC převodník.
Taky ta komunikace po vlastním protokolu podobném čidlu 18B20 nebyla moc rychlá.

Chtěl bych to udělat znovu a lépe.
Teď otázka. Vyřeší můj problém jiný čip s integrovaným teplotním čidlem. Třeba 16F18426. Nebo přidání k tomuto MCU přesný čip pro referenční napětí.
Nebo použít nějaký externí ADC převodník?

A teď durhá otázka. Jak nejlépe a nejlevněji galvanicky oddělit UART. Kdybych např použil pro komunikaci RS485.
Jen připomínám, že zapojení je stylem 1 mater, 16x slave.

Případně, kdyby se tu našel někdo znalý věci, který by semnou konzultoval použité součástky a návrh zapojení. Jsem elektronik teoretik. Neznám úplně přesně vše ohledně pravidel přesného měření pomocí ADC a tak.
Samozřejmě za úplatu. Zadarmo ani kuře nehrabe.

Děkuji.

galvanické oodelenie komunikácie napríklad s

tme.eu/sk/details/rfm73-d/k … ectronics/

vzhľadom na cennu, je to dobrý spôsob.

Samotná RS485 galvanické oddelenie nerieši.

Tak či tak potrebuješ buď nejaké optočleny alebo ADUM1250 alebo niečo podobné.

Alebo použi IR komunikáciu. Vzhľadom na malé vzdialenosti netreba cez IR LED vysielať veľkými prúdmi. Bez problémov prenesieš dáta rýchlosťoou 1200Bd

tme.eu/sk/details/tsop34138 … ly/vishay/

ale vzhľadom na ceny a spotreby, osobne by som šiel to toho RF modemu za 1EURO