Nazory a skusenosti s Nextion displejmi

Ma niekto niekde pouzite? Ako sa to chova? Aka je rychlost prekreslovania. Ano su nejake videa a nanete ale nieje nad vlastne skusenosti. IDE a demo som si stiahol aj co to poskusal. Vyzera to lakavo a dobre.
itead.cc/display/nextion.html

itead.cc/wiki/Nextion_HMI_Solution

Ukazka rychlosti a rozdielu vykreslovania.
youtu.be/7GqW64QvFIE

Osobní zkušenost s timhle hardware nemám, ale testoval jsem pro kolegu to jejich návrhové prostředí v režimu simulátor a zdali pujde připojit přes virtuální com třeba k proteusu aby mohl vyvíjet bez hardware. A to funguje. Víc nevím :wink:

Tak na to sa pozriem. Vidim tam v IDE moznost ovlatat displej ext cez com port (nap vyystupom z uP) ale zeby to slo z proteusa ma nenapadlo.

Budem musiet pozriet ako sa daju dostat data z proteusa na nejaky virtualnu com port… Nemas blizsie info?

No simulacia proteusu a displeja dava zabrat. Skusime oetstovat s arduinom na rychly test ppstaci.

Koupil jsem si NX3224T028_011R na aliexpressu. Měl jsem plán z toho udělat termostat pro kotel. Líbilo se mi dotykové ovládání. Komunikuje se s tím pomocí UART. Docela jednoduché. Akorát co mi vadí že obrázky se ukládají do displeje a ne na SD kartu. Ale nedělal jsem nic co by bylo časové náročné na vykreslovaní.

No objednal som 3,5 (kladiem si otazku ci som nemal zobrat vecsi) tu lepsiu verziu 108Mhz koli tomu ze chcem vvykreslovat 6kanalovy indikator vybudenia.
Ramcek z 3d tlaciarne nanho mam vytlaceny.
Napisal som program pre arduino, posiela nahodne cisla pre jednotlive bargrafy.
Zatial to vyzera slubne.
Uvidime v reale.
Pacia sa mi tie moznosti programovania displeja za chvilku je hotova kompletna ponuka na jednotlivych strankach (obrazovkach)
Oproti povodnemu displeju 128x64 zeleno cierna klasika je to proste luxus.
Dam video ked pride displej a otestujem to. V reale.

youtu.be/KWdkjvI6ftU

Hodně zajímavé. Díky za tip. Koupil jsem na Ali jeden 3,5" kousek :smiley:
Zas na druhou stranu, teď jsem si zvykl na bluetooth a RoboRemo appku v androidím telefonu…

Tak displej po cinskom novom roku prisiel.
Povedzme ze aj vecsi som mohol objednat :smiley:
Nevadi. Funguje sviezo res tak ako aj v simulacii.
Objavilo sa sice nejake blikanie pri preklreslovani datumu ale to bolo refresom 100ms( upravis som program aby prekreslovalo len ked sa menia minuty tak ze uz to je ok)
Nastavil som parametre na pred inicializaciu aby pri zmene stranky nezostali na chvilku viditelne prednastavene zakladne hodnoty.
Zatial spokojnost az na jednu vec. Nahratie projektu trva skoro 1min.
Tak ze budem simulovat ako doteraz afinalne to tam nahrajem. To nieje problem kedze ide simulovat displej na pc a posielat data s uP po uarte. Tak ze stym by nemal byt problem.

No jsem zvědavej. Už by mi mohl taky přijít. NAhoď nějaký reálný foto :slight_smile:

Prilozim video. Nic moc video. Ale farby to ma celkom pekne v reale. Odozva dobra, je pravda ze mam tu lepsiu verziu, pre istotu rtc vyzera dobre akurat baterku nedodali nevadi. Rtc je at8563T predpokladam kopia pcf8563t tak ze by to malo chodit dobre, aj tak sa cas bude synchronizovat pri zapnuti s rds tak ze ma to netrapi az tak.

youtu.be/R1PRy6gI1SU

Je treba si uvedomit ze doslpej je povodne na vysku to zodpovedaju aj pozorovacue uhly. Tak ze zlava alias zo spodu je to troska horsie.

Takhle to nevypadá špatně. Mě dneska přišel 4,x" kousek. Mám jen základní 48MHz ARM.
Jen jsem to zapnul na 5V a podíval se na demo. Dost mě šokovaly humusácké barvy, ale je to naštěstí jen to první debilní pozadí co tam mají. Další obrázky jsou přijatelný. Hlavně to nesmí být moc tmavý, to pak zobrazuje dost špatně. Doufám, že někde najdu zítra USB uart převodník a zkusil bych do toho něco natlačit vlastního.

Nahrát program do displeje jde i přes microSD kartu.

Úplně na haluz jsem vyhrábl USB uart převodník v šuplíku. Tak jsem do toho hned nahrál firemní logo a s bílým pozadím to LCD vypadá naprosto suprově za ty peníze. První dojem s demem od nextionu byl fakt děsnej.

youtu.be/Fa8uGX3Fi2w

Atlane to ti chodí dost luxusně. Mě ta základní verze docela rozsypává písmo. Cos použil za font a jaks ho převedl na ten *.zi formát?
Já když použiju komponentu Number, tak mi chybí vždy cca 1/4 čísla zprava… a podobný věci mi dělají téměř všechny fonty. Na písmo jsem použil “fontgen” z nextion fóra a převedl jsem tam Arial.

EDIT: Zkusil jsem jiné písmo a mám po problému s rozsypáváním. Potřebuje to neproporcionální písmo, pak je to v pohodě…

No hej. Nechal som si fonty z dema a nejake vyrobil cez generator v aplikacii nextion.
A mam niekde stiahnuty generator v3b z fora o nexion. Ten myslis?
Inak som zvedavy na to integrovane rtc. Zatial vyzera v pohode.

Hmm,vzít fonty z nějakýho dema mě nenapadlo.
JJ, ten generátor myslím. ten v nextion editoru jsem ještě nezkoušel.
Každopádně mám dobré výsledky s Dejavu sans mono. Tím to kreslí úplně suprově.
Tu extended verzi si asi taky koupím na pokusy, ale asi tu 7" verzi. Udělám z toho diangostický nástroj na moje desky v práci asi. LCD 4x20 je fakt napytel.

Docela si dokážu představit cpát seriově nějakou malou levnou verzi do každýho výrobku, teď jde o to jestli by tu přidanou hodnotu a vyšší cenu BFU ocenil…

Neocenil, jediny dovod preco som isiel do lepsej verzie je rychlost vykreslovania. Cenovo o 6E drahsia, a mat istotu ze mi to bude dobre kreslit.
Koli tym hodinam nam natukas zbytocne vela kodu a to prostredie az take dobre nie.
Uvidim mozno zafovazim tu vecsiu verziu 7 ako nastavovaci displej pre doamu automatizaciu.

Ked to ovladas uP tak si tam das rtc ds3231 a masto luxuxne presny cas.

Koupím si Extended verzi. Zkusím to použít na ovládání osvětlení želvě na terárium. S tím IO modulem za 3USB to může bez problémů ovládat 3 SSR a nemusím defakto nic bastlit :slight_smile:

Atlane, fungují ti tam ty globální proměnné mezi stránkama? Asi něco dělám blbě a nešlape mi to. Mám proměnnou nastavenou jako global a mezi stránkama má pokaždé nastavenou nulu…
Jinak mám na tom naprogramovaný hodiny přes 1000 ms timer a za několik dní to ujelo o pár desítek sekund :smiley: :smiley:

EDIT: Už jsem na to přišel. page0.promenna.val

Este ze si nato prisiel ja som pisal pag0 a nic kedze som si prepisal page0 na vlastne nazvy :smiley: